Portal dwutygodnika
Strona główna W numerze W obronie wartości…

Poza koleją

W obronie wartości…

Stanowisko nr 1

Prezydium Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej

NSZZ „Solidarność”

ws. obrony wartości i symboli katolickich

W przededniu XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” stanowczo protestuje przeciwko trwającej od dłuższego czasu, zaprogramowanej kampanii, polegającej na obrażaniu, wyśmiewaniu i profanowaniu świętości i symboli katolickich oraz ludzi wierzących, będącej elementem trwającej wojny światopoglądowej.

Nagannym jest również uderzenie w nasze dzieci i młodzież, poprzez ich deprawację i zgorszenie na etapie programów wychowawczych i edukacji przedszkolnej i szkolnej co szczególnie wywołuje nasze oburzenie.

NSZZ „Solidarność” statutowo oparty na wartościach chrześcijańskich, kierujący się społeczną nauką kościoła katolickiego ma nie tylko prawo, ale i obowiązek zaprotestować, sprzeciwiając się wszystkim, którzy dopuszczają się takich działań.

Jesteśmy przeciwni dyskryminowaniu i szykanowaniu osób ze względu na przekonania religijne i otwarcie przyznające się do Wspólnoty Kościoła Katolickiego, których przykłady miały miejsce w miejscach pracy i aktywności społecznej.

Popieramy wszystkie osoby i instytucje, które z odwagą i zaangażowaniem bronią wartości i symboli katolickich oraz bezwzględnie sprzeciwiają się zalewowi zła, które agresywnie wdziera się do naszego życia rodzinnego, zawodowego i społecznego, chociażby pod osłoną takich haseł, jak: tolerancja, demokracja, wolność, równouprawnienie itp.

Popieramy również stanowiska i wystąpienia w tej sprawie struktur NSZZ „Solidarność”, jak np.: Stanowisko Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” nr 13/19 oraz Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” z dnia 28 sierpnia 2019 r.

Warszawa, 9 września 2019 r.

Kategoria: