Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Biblioteka Wolnej Drogi

Autorów Wolnej Drogi można czytać nie tylko w papierowym wydaniu Wolnej Drogi i na stronach internetowych. Są dostępne również książki, zbiory felietonów lub samodzielne pozycje autorstwa redaktorów Wolnej Drogi.

Kupując nie zapomnij podać kodu rabatowego "WolnaDroga" - dostaniesz aż 25% rabatu!

 

Paweł Skutecki "Kręgi piekieł"

„Kręgi Piekieł” to wyjątkowy zbiór tekstów, który prowokuje do zadumy nad kondycją człowieka od czasów nazistowskiego, niemieckiego szaleństwa do dzisiaj - Aleksander Wiśniewski.
Co mają wspólnego maskotka Huggy Wuggy, rosyjska agresja na Ukrainę, pandemia chorób i zaburzeń psychicznych wśród Polaków, niemieckie obozy koncentracyjne i prowadzone za ich drutami na zlecenie wielkich koncernów farmaceutycznych zbrodnicze eksperymenty pseudomedyczne?

Cena regularna: 39 zł. Dla czytelników Wolnej Drogi: 25,35 zł.

 

 

 

 


 

Krzysztof Wieczorek "Półeczka z płytami"

Krzysztof Wieczorek - absolwent dziennikarstwa i kulturoznawstwa, pasjonat muzyki i historii. Prowadzony przez niego w „Wolnej Drodze” dział „Kolej na muzykę” od dawna cieszy się sporym zainteresowaniem Czytelników. Dogłębna wiedza i swobodne poruszanie się w obszarze krajowej i światowej muzyki to również wynik kolekcjonerskiego hobby, które przełożyło się na ogromny zbiór liczący ok dwóch tysięcy winyli oraz ponad siedmiu tysięcy srebrnych krążków CD ze świata rocka, jazzu, popu i muzyki klasycznej.

Blisko dwieście felietonów, wśród bohaterów takie ikony muzyki jak Pink Floyd i Czesław Niemen, ale także zespoły i twórcy zdecydowanie mniej znani. To prawdziwa uczta dla fanów muzyki.

Cena regularna: 39 zł. Dla czytelników Wolnej Drogi: 25,35 zł.

 

 

 

 


Mirosław Lisowski "Z trzeciej strony"

Felietony redaktora naczelnego "Wolnej Drogi" Mirosława Lisowskiego dotykają zagadnień zarówno związanych z koleją, jak i codziennym życiem Polaków.
„Z trzeciej strony” – bo tak zatytułowany jest cykl felietonów Pana Mirosława Lisowskiego – to krytyczne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, spojrzenie wprawnego i doświadczonego publicysty, który przez wszystkie lata swojej działalności pokazał, jakie wartości są dla niego najważniejsze i o jakie wartości walczy swoim słowem. To właśnie z tych tekstów wyłania się obraz człowieka, dla którego sprawy polskie mają najwyższy priorytet.
Katarzyna Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP

Cena regularna: 49 zł. Dla czytelników Wolnej Drogi: 31,85 zł.

 

 

 

 


 

Krzysztof Derdowski "Smaki życia"

W książce znajdują się zapiski zmarłego pisarza, Krzysztofa Derdowskiego z lat 2006-2017.

O czym mają one być? O tym chociażby jak to się stało, że Jerzy Zawieyski, pisarz katolicki, wznosił toasty w latach pięćdziesiątych za... „braci marksistów”?

O tym jak to możliwe, że dojrzały (prawie 40-letni) pisarz Jerzy Andrzejewski tak powiadał:„Otóż tobie, Partio, zawdzięczam, że nauczyłem się rozumieć nienawiść i miłość”?

O tym jak to Adam Michnik pijał wódkę z Urbanem.

O tym jak to Wisława Szymborska namawiała do mordowania Amerykanów zrzucających na Polskę stonkę.

Cena regularna: 35 zł. Dla czytelników Wolnej Drogi: 26,25 zł.

 

 
 


 

Paweł Skutecki "Ostatni taki rok (Suplement XXI)

Najlepsze, najczęściej czytane i... najbardziej cenzorowane przez media społecznościowe felietony Pawła Skuteckiego pochodzące z dwutygodnika Wolna Droga i portalu NaszaPolska.pl.

Teorie spiskowe, obozy koncentracyjne, doświadczenia pseudomedyczne, alienacja rodzicielska - autor śmiało porusza tematy, które media głównego nurtu chciałyby zamilczeć.

Cena regularna: 28 zł. Dla czytelników Wolnej Drogi: 21 zł. 

 

 

 

 

 


 

Paweł Skutecki "Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne"

Koncerny farmaceutyczne dzisiaj zbyt często stroją się w piórka dobroczyńców, a wiele z nich ma korzenie we krwi niewinnych ofiar. Za drutami obozów koncentracyjnych testowano na więźniach leki i szczepionki produkowane przez do dzisiaj wiodące na rynku niemieckie firmy. Niewielu więźniów przeżyło te eksperymenty, a ci którym się to udało, zwykle zostali bez żadnego zadośćuczynienia. W Norymberdze zbrodnie nazwano po imieniu, ale nieliczni sprawcy zostali ukarani. A ich zleceniodawcy zostali bezkarni. Paweł Skutecki odsłania kulisy zbrodni, o których wielu chciałoby zapomnieć.

Cena regularna: 49 zł. Dla czytelników Wolnej Drogi: 36,75 zł. 

 

Kupując nie zapomnij podać kodu rabatowego "WolnaDroga" - dostaniesz aż 25% rabatu!