Portal dwutygodnika
Strona główna Poza koleją #ZawszeNaSłużbie Kolejarze nie przerywają szkoleń z bezpieczeństwa

Poza koleją

#ZawszeNaSłużbie Kolejarze nie przerywają szkoleń z bezpieczeństwa

 

Mimo epidemii blisko 20.000 pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przeszło szkolenia i pouczenia z zakresu bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego.Od marca 2020 r. kolejarze większość kursów odbywają zdalnie. Regularne szkolenia z doświadczonymi trenerami są wsparciem w profesjonalnym wypełnianiu obowiązków.

 

Dyżurni ruchu, nastawniczowie, automatycy, dróżnicy przejazdowi i toromistrzowie– czyli osoby, które codziennie odpowiadają za bezpieczny przejazd kilku tysięcy pociągów, utrwalają wiedzę pod okiem doświadczonych instruktorów. Prowadzone są pouczenia okresowe, które już w marcu przeszły w formę zdalną.

Podobnie przeprowadzono kursy kwalifikacyjne dla nowych i obecnych pracowników przygotowujących się do pracy na stanowiska dyżurny ruchu, nastawniczy, zwrotniczy, dróżnik przejazdowy, automatyk. Od początku roku 2020 wzięło w nich udział ponad 1.100 osób. Na zajęciach,które musza odbywać się na posterunkach, zachowywana jest wymagana procedura bezpieczeństwa sanitarnego.

Aby zapewnić sprawne i bezpieczne podróże oraz transport towarów, kolejarze mimo epidemii są #ZawszeNaSłużbie. Od ich właściwych decyzji, zaangażowania i profesjonalizmu zależy bezpieczeństwo. Kontynuujemy szkolenia i pozyskiwanie dodatkowych uprawnień, bo wszystkie wymagania muszą być spełnione – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Pracownicy PLK, mimo epidemii, zdobywali nowe uprawnienia. Ponad 120 pracowników zakończyło proces przygotowania zawodowego i zdało egzamin kwalifikacyjny na świadectwo maszynisty lub rozszerzyło możliwości o kolejny typ pojazdu. Prawie 900 osób z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów kolejowych wzięło udział w pouczeniach okresowych. Większość z nich miała okazję doskonalić umiejętności na symulatorze pojazdu kolejowego.

Szkolenia i pouczenia okresowe w ciągu jedenastu miesięcy br. objęły blisko 20.000 pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu pociągów.

(PKP PLK)

Kategoria:
zawsze01