Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Poza koleją

Dlaczego wynajem długoterminowy się opłaca?

Wynajem długoterminowy to usługa, która nie wiąże się ze skomplikowanymi formalnościami. Wręcz przeciwnie — gwarantuje ona szybkie i uproszczone procedury, jasne reguły oraz brak ukrytych opłat, czy konieczności uiszczenia opłaty wstępnej. Jest korzystnym rozwiązaniem finansowym między innymi ze względu na ceny wynajmu, które są bardzo atrakcyjne. Jakie są inne aspekty, składające się na korzystną ofertę wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy jako korzystna forma finansowania samochodu

Z pierwszych istotnych kwestii dotyczących opłacalności wynajmu długoterminowego nad innymi formami finansowania pojazdu jest fakt uniknięcia zamrożenia kapitału. Zakup nowego lub używanego samochodu to zawsze spory wydatek, który może nadszarpnąć budżet domowy lub budżet firmy. Jednak w przypadku najmu ponosimy jedynie koszt miesięcznej raty, dzięki czemu usługa gwarantuje przewidywalność kosztów i jednocześnie pozostawia sporą sumę w naszych zasobach finansowych, którą można przeznaczyć na bieżące wydatki. Dodatkowo, auto na abonament nie obciąża naszej zdolności kredytowej w banku, co może być kluczowym aspektem w przypadku rozwijania i inwestowania w firmę. W kontekście raty, warto zaznaczyć, iż jej wysokość jest oszacowana z góry przed podpisaniem umowy i nie zmienia się przez okres jej trwania. Rata obliczana jest na podstawie przewidywanej utraty wartości pojazdu oraz marży finansującego. Dla przedsiębiorców kolejną ważną informacją będzie z pewnością możliwość odliczenia podatku VAT od kosztów związanych z codziennym użytkowaniem pojazdu oraz możliwość zaliczania płaconej raty do kosztów uzyskania przychodu.

Wynajem długoterminowy — co zyskasz?

Usługa wynajmu długoterminowego pozwala korzystać z nowych i niezawodnych modeli samochodów znanych i sprawdzonych marek. Ofertę na dostępne auta bardzo łatwo można sprawdzić na stronie internetowej firmy wynajmującej, na przykład https://go-fleet.pl/. Znajdziemy tutaj listę samochodów, ich specyfikację techniczną, informacje o wyposażeniu dodatkowym, a także obliczymy wysokość raty, dzięki specjalnemu kalkulatorowi, który m.in. uwzględni koszt pakietów dodatkowych. W wynajmie długoterminowym umowy zwykle podpisywane są na okres 3 lat, dlatego istnieje duża szansa na częste zmiany auta i bycie na bieżąco z motoryzacyjnymi nowinkami technologicznymi. Po zakończeniu umowy, samochód zostaje oddany firmie wynajmującej, dzięki czemu nie musimy przejmować się kwestią jego sprzedaży, jednocześnie od razu możemy wybrać kolejne auto na wynajem. Korzystnym aspektem, który wiąże się z wynajmem długoterminowym jest również możliwość skorzystania z wielu pakietów dodatkowych — opieki serwisowej, Assistance, wymiany i przechowywania opon, kart paliwowych, ubezpieczenia lub rejestracji. Pozwala to uniknąć obciążenia niespodziewanymi kosztami podczas eksploatacji samochodu. Jeśli pojawią się nagłe awarie lub usterki, mamy pewność, że nie będziemy musieli przeznaczać dodatkowych środków.

Jeśli zależy nam znalezieniu znacznych oszczędności w firmie, wybierzmy wynajem długoterminowy. Pozwoli nam nie tylko na finansową kontrolę związaną z eksploatacją auta, ale również na odciążenie z wielu obowiązków, które przejmie firma serwisująca lub firma ubezpieczająca. Nam pozostaje cieszyć się nowym modelem samochodu, który zapewni bezpieczną lub emocjonującą podróż.

Kategoria: