Portal dwutygodnika
Strona główna W numerze Henryk Grymel nowym przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ „Solidarność”

W numerze

Henryk Grymel nowym przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ „Solidarność”

28 maja odbył się Kongres Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ „Solidarność”. W czasie obrad delegaci wybrali nowego przewodniczącego Rady Krajowego Sekretariatu. Został nim Henryk Grymel, który zastąpił na tym stanowisku Bogdana Kubiaka.

Na Kongresie obecny był przewodniczący Piotr Duda. Wskazał on, że Bogdan Kubiak ustąpił ze stanowiska, aby skupić się na pracy w prezydium KK.

– Chcę skupić się na dwóch polach działania. Pierwszy to walka o upowszechnienie ponadzakładowych układów zbiorowych pracy. Drugie pole to zwiększenie liczebności Związku, w tym poszczególnych Sekcji, które obejmuje Sekretariat Transportowców – powiedział H. Grymel podczas prezentacji swojej kandydatury.

Zauważył, że obecnie Sekretariat, czy szerzej „Solidarność” działa jak strażak. To znaczy próbuje gasić wybuchające nagle i niespodziewanie pożary. Tymczasem potrzeba działań systemowych. Takim działaniem byłoby właśnie powszechne wprowadzenie ponadzakładowych układów zbiorowych pracy.

Grymel zapowiedział również, że podejmie szereg działań, które przyczynią się do zwiększenia liczebności Sekretariatu. Zaznaczył, że aby pozyskać nowych członków, na przykład, wśród kierowców tzw. tirów, trzeba zacząć się z nimi spotykać, chociażby na parkingach samochodowych.

Podczas posiedzenia Kongresu odbyły się wybory uzupełniające do Rady KST. Jej nowym członkiem został Grzegorz Borkowski. Uzupełniono również skład Prezydium, do którego dołączył Zdzisław Jasiński, obejmując funkcję skarbnika.

(KSK)

Kategoria:
Grymel12