Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Aktualności

Życzenia na Święto Kolejarza 2023

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

25 listopada wspominamy patronkę Kolejarzy – Świętą Katarzynę Aleksandryjską, której mądrość, odwaga i poświęcenie są ważną inspiracją dla społeczności kolejarskiej. Doroczne Święto Kolejarza stanowi szczególną okazję do tego, aby docenić oddanie i sumienność pracowników sektora kolejowego, a także wyrazić szacunek dla Państwa dokonań na rzecz rozwoju polskiej kolei.

W dniu naszej patronki składam wszystkim osobom związanym zawodowo z branżą kolejową serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności. W gronie tych, którzy pełnili i pełnią służbę na kolejowych szlakach oraz związani są z kolejnictwem, bardzo licznie reprezentowani są pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W sposób szczególny dziękuję Wam – Koleżanki i Koledzy za codzienną odpowiedzialną służbę i pracę, za dbanie o sprawne i bezpieczne podróże milionów pasażerów, a także czuwanie nad kolejowymi przewozami. Przyjmijcie jednocześnie życzenia satysfakcji z pracy zawodowej oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Jako spółka zarządzająca narodową siecią linii kolejowych mamy świadomość tego, że gospodarka narodowa potrzebuje nowoczesnej, rozbudowanej infrastruktury kolejowej, która będzie odpowiedzią na rosnące i wyspecjalizowane potrzeby przewozowe. Dlatego w okresie ostatnich kilku lat PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. postawiły na mocny rozwój, przekształcając krajobraz infrastruktury kolejowej w Polsce.

Efekty największych w historii programów inwestycyjnych w infrastrukturę kolejową są realne i wymierne, a ich wyznacznikiem jest wzrost atrakcyjności, dostępności i konkurencyjności transportu kolejowego. Polska kolej staje się modną alternatywą dla innych środków transportu – zarówno w obszarze przewozów pasażerskich, jak i transportu ładunków. Jednak rozwój sektora to proces długotrwały, zwłaszcza w obliczu nadrabiania historycznie uwarunkowanych różnic w jakości infrastruktury w naszym kraju.

Przed nami czas podsumowań, ale także i okres zmian w aspekcie funkcjonowania branży.

Chciałbym, abyśmy mając poczucie dobrze wypełnianej misji, czerpali z niej nie tylko satysfakcję, ale by to poczucie stanowiło dla nas najlepszą motywację do podejmowania kolejnych wyzwań, których celem jest dalszy rozwój i wzrost efektywności kolei w Polsce.

Niech nasza patronka wskazuje nam właściwe tory życia zawodowego i rodzinnego. Życzę jednocześnie Nam wszystkim, aby zawód Kolejarza cieszył się należnym i niesłabnącym szacunkiem oraz był powodem do dumy.

W imieniu Zarządu

Ireneusz Merchel

Prezes Zarządu

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Kategoria:
z1