Portal dwutygodnika
Strona główna Aktualności Przystanek Stalowa Wola Charzewice zwiększy dostęp do kolei

Aktualności

Przystanek Stalowa Wola Charzewice zwiększy dostęp do kolei

Przystanek Stalowa Wola Charzewice zwiększy dostęp do kolei

 

Mieszkańcy Stalowej Woli od niedzieli 15 marca mogą korzystać z nowego przystanku Stalowa Wola Charzewice. Nowy obiekt umożliwiadodatkowy dostęp do pociągów w stronę Lublina i Rzeszowa. Przystanek, to efekt inwestycjiPKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowanej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia za 447 mln zł.

 

Modernizacja linii z Lublina do Stalowej Woli Rozwadowa, to inwestycja, która zwiększa dostępność komunikacyjną mieszkańców województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Lepszy dostęp do kolei w Stalowej Woli

Z myślą o wygodniejszych podróżach i większej dostępności do kolei w Stalowej Woli, PLK wybudowały nowy przystanek w dzielnicy Charzewice. Obiekt ułatwi podróże do stolicy Podkarpacia i do stolicy Lubelszczyzny.Przystanek powstał na linii, po której kursują pociągi dalekobieżne z Lublina do Rzeszowa. Mieszkańcy korzystają obecnie z oddalonego o kilka kilometrów przystanku Pilchów. Nowy przystanek (u zbiegu ul. Ziołowej i ul. Sandomierskiej)oznacza łatwiejsze dojazdy do szkół i pracy.

Peron został wyposażony w wiaty, ławki, tablice z rozkładami jazdy i czytelne oznakowanie. Ułożonoantypoślizgową nawierzchnię z ścieżkami naprowadzającymi.Jest pochylnia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz nowe chodniki. Obok peronów jest przystanek autobusowy, który zapewni dogodne przesiadki do komunikacji miejskiej.

Podróże z nowych przystanków na trasie Lublin – Stalowa Wola

Podróżni mają lepsze warunki podróży na trasie Stalowa Wola Rozwadów – Lublin. Już od ubiegłego roku jest 16 zmodernizowanych stacji i przystanków: Krężnica Jara, Majdan, Niedrzwica Kościelna, Leśniczówka, Wilkołaz Wieś, Pułankowice, Kraśnik, Szastarka, Polichna Kraśnicka, Rzeczyca Kolonia, Rzeczyca, Potok Kraśnicki, Zaklików, Lipa, Kępa, Pilchów i Stalowa Wola Rozwadów.

Nowe perony są dobrze oświetlone i wyposażone w ławki i wiaty. Przygotowano czytelne oznakowanie oraz informację pasażerską. Wszystkie obiekty są wyższe, ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu oraz dostosowane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Sprawniejsze przejazdy przez stacjęStalowa Wola Rozwadów

Na całej trasie Stalowa Wola Rozwadów – Lublin sprawne prowadzenie pociągów umożliwiają uruchomione już nowe komputerowe urządzenia w Lokalnym Centrum Sterowania (LCS) w Szastarce. Projekt pn. „Prace na liniach kolejowych 68, 565 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów” rozszerzono m.in. o budowę Lokalnego Centrum Sterowania, przebudowę nastawni oraz wymianę 12 rozjazdów na stacji Stalowa Wola Rozwadów. Obecnie widać prace torowe koło stacji Stalowa Wola Rozwadów. Dzięki nowym torom i urządzeniom będzie sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd większej liczby pociągów.

Wykonawca kontynuuje także prace związane z zakończeniem elektryfikacji linii.

Wartość projektu „Prace na liniach kolejowych 68, 565 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów”, to 447,2mln zł netto, dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (POPW), to 322,6 mln zł.

(PKP PLK)

Kategoria:
Wola06