Portal dwutygodnika
Strona główna Aktualności Od 29 sierpnia w Radomiu jedziemy z nowych przystanków

Aktualności

Od 29 sierpnia w Radomiu jedziemy z nowych przystanków

Podróżni od 29 sierpnia zyskali nowe przystanki Radom Gołębiów i Radom Północny. Pociągi z Radomia do Warszawy jadą po dwóch torach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły przepustowość ważnej dla regionu i połączeń dalekobieżnych trasy. Inwestycja za ponad 645 mln zł jest realizowana z udziałem środków UE z POIiŚ.

Od 29 sierpnia pociągi z Warszawy poruszają się po dwóch torach na całej trasie do Radomia. Całkowicie zlikwidowane zostało „wąskie gardło”, czyli jeden tor między Warką a Radomiem.Odcinek od Lesiowa do Radomia był ostatnim, na którym ruch odbywał się jednym torem.

Zwiększa się przepustowość trasy i możliwe będzie uruchamianie większej liczby m.in. połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Warkę i Radom. Na trasie będzie 56 pociągów w ciągu doby.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały w Radomiu trzy nowe przystanki, które ułatwią dojazdy i poprawią komunikację w regionie. Poza Radomiem Stara Wola można już korzystać z nowych przystanków Radom Gołębiów i Radom Północny. Są wiaty, oświetlenie, oznakowanie oraz gabloty informacyjne. Dojścia do peronów przygotowano z myślą o potrzebach osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Są pochylnie oraz windy. Na przystanku Radom Stara Wola, wraz z otwarciem drugiego toru, podróżni korzystają z nowego peronu.

We wrześniu w Radomiu po wiadukcie drogowym na ul. Kozienickiej pojadą kierowcy. Wykonawca kończy prace.

Po uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych najszybsze pociągi pasażerskie z Warszawy do Radomia pojadą z prędkością 160 km/h. Dzięki temu skróci się czas podróży ze stolicy na południe województwa.

Wartość projektów związanych z przebudową odcinków Czachówek – Warka oraz Warka – Radom to ponad 645 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

(PKP PLK)

Kategoria: ,
jedzie18