Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Aktualności

POLREGIO stawia na efektywność

 

Spółka nie ustaje w swoich działaniach rozwojowych i konsekwentnie dąży do ugruntowania dominującej pozycji na rynku przewoźników regionalnych. Priorytetowym celem jest oferowanie usług przewozowych o jak najwyższej jakości dla szerokiego spektrum społeczeństwa. 

Podstawowym warunkiem rozwoju POLREGIO jest realizacja strategicznych projektów inwestycyjnych oraz podniesienie efektywności organizacyjnej. 

W tym celu, oprócz realizacji przełomowego w historii spółki przetargu na zakup do 200 nowych pojazdów, pod koniec 2022 r. POLREGIO uruchomiło kompleksowy program, którego celem jest profesjonalne zarządzanie i wzrost efektywności najważniejszych inicjatyw projektowych w spółce.

Program otrzymał nazwę Polregio Plus i objął swym zasięgiem blisko 30 kluczowych dla spółki działań, sklasyfikowanych w trzech obszarach biznesowych:

  1. Perspektywa procesowa – obejmująca kluczowe inicjatywy mające na celu optymalizację lub wdrożenie nowych procesów w spółce. Wśród nich znajdują się m.in. projekty cyfryzacji obszaru back-office oraz front-office skutkujące radykalną poprawą poziomu satysfakcji klientów. W zakresie serwisu i napraw pojazdów spółka stawia na budowę i modernizację własnych punktów utrzymania taboru, zwiększenie ilości zadań realizowanych systemem gospodarczym i tym samym istotne obniżenie kosztów przeglądów posiadanego taboru.
  2. Perspektywa kosztowa – która ma za zadanie w racjonalny sposób określić i dostosować koszty operacyjnej działalności spółki w kontekście zmieniającego się otoczenia biznesowego i sukcesywnej deregulacji rynku kolejowego. Doskonałym przykładem jest tu prowadzony projekt zbudowania efektu skali w procesach zakupowych, który ma na celu uzyskiwanie optymalnych cen nabywanych materiałów i usług oraz znaczące przyśpieszenie czasu realizacji zamówień.
  3. Perspektywa utrzymania oraz pozyskania kluczowej kadry pracowniczej, to z kolei zestaw rozwiązań pomagających przyciągnąć do spółki nowych pracowników. Szczególny nacisk kładziony będzie na budowę pakietu rozwojowego dla pracowników, skuteczny proces tak zwanego onboardingu oraz efektywną komunikację oferty POLREGIO na rynku pracy.

Polregio Plus będzie realizowany zgodnie z metodyką opisującą tego typu przedsięwzięcia. Powołany został Komitet Sterujący składający się z członków zarządu spółki, kierowany bezpośrednio przez prezesa zarządu Artura Martyniuka.

– Z mojej perspektywy uważam Program Polregio Plus za kluczowe narzędzie wspierające realizację przyjętej strategii rozwoju spółki. Dzięki niemu podnosimy poziom zarządzania najważniejszymi projektami w spółce i mocno pracujemy nad osiągnięciem oczekiwanych, wymiernych efektów, które w pełni przełożą się na rozwój spółki – Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

Powołano również Dyrektora Programu – doświadczonego menedżera Tomasza Małeckiego, który jednocześnie pełni rolę pełnomocnika zarządu spółki.

– Powołując strukturę i określając metodykę Programu Polregio Plus kierowaliśmy się nadrzędną zasadą poszukiwania prostych rozwiązań i maksymalnego wykorzystania ogromnej wiedzy i know-how pracowników spółki – mówi Tomasz Małecki.

Pierwszych mierzalnych efektów Programu Polregio Plus spółka oczekuje już po sześciu miesiącach od daty jego rozpoczęcia. Nie mniej jednak już teraz widać pierwsze pozytywne rezultaty, wynikające ze zmiany zarządzania z silosowego na projektowe, które uruchamia synergie pojawiające się na styku komórek organizacyjnych.

(POLREGIO)

Kategoria:
regio04