Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Aktualności

Rusza dworzec tymczasowy w Wejherowie

 Budowa dworca tymczasowego, który zastąpi dotychczasowy budynek do czasu zakończenia przebudowy dworca w Wejherowie, dobiegła końca. Rozpoczęła się w nim obsługa podróżnych.

 

Kontenerowy dworzec tymczasowy jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie obecnego budynku dworcowego, w zachodniej części terenu. Jest wyposażony w poczekalnię z dwiema kasami biletowymi i toalety oraz dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dworzec będzie czynny w godzinach funkcjonowania kas biletowych, a więc od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do 19.00, natomiast w soboty i niedziele w godz. 8.00-19.00.

Otwarcie dworca tymczasowego oznacza zamknięcie dotychczasowego budynku dworca i wyłączenie go – na czas przebudowy – z obsługi podróżnych. Dzięki temu inwestycja polegająca na kompleksowej modernizacji historycznego dworca w Wejherowie oraz jego najbliższego otoczenia wejdzie w kolejny etap. Prace związane z przebudową obiektu rozpoczęły się z końcem października ub.r., kiedy to przekazano plac budowy wykonawcy. Aktualnie wykonano już m.in. strop nad piwnicą wraz z biegiem schodowym między piwnicą i parterem oraz izolację ściany zewnętrznej od strony ulicy. Rozpoczęto także rozbiórkę pokrycia dachu.

Wstępnie planowany termin zakończenia przebudowy dworca kolejowego w Wejherowie to połowa 2025 r.

(PKP S.A.)

Kategoria:
wejher08