Portal dwutygodnika
Strona główna Poza koleją Kolejarze uczcili Żołnierzy Wyklętych

Poza koleją

Kolejarze uczcili Żołnierzy Wyklętych

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele Zarządu PKP S.A. i Fundacji Grupy PKP wzięli udział w uroczystościach na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

 

Prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński uczestniczył w obchodach z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, natomiast członkowie zarządu Andrzej Olszewski i Rafał Zgorzelski oraz prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek wraz z Arturem Kondratem, prezesem zarządu Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK oraz członkami Stowarzyszenia zapalili znicze i złożyli wiązanki na grobach Żołnierzy Niezłomnych. Po odwiedzeniu indywidualnych grobów Kresowych Żołnierzy Niezłomnych odbyła się uroczystość przed „Panteonem – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych.

W związku z obchodami członek zarządu PKP S.A. Rafał Zgorzelski oraz prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek wzięli udział w zorganizowanym przez portal Polska360.org spotkaniu on-line z Kresowymi Żołnierzami Niezłomnymi – żołnierzami kresowych okręgów AK w czasie i po II wojnie światowej, więźniarkami sowieckich łagrów: płk Weroniką Sebastianowicz, ppłk Stanisławą Kociełowicz oraz mjr Natalią Zarzycką.

Po zakończonym spotkaniu członek zarządu Rafał Zgorzelski osobiście wręczył warszawskim kombatantom kosze upominkowe.

Fundacja Grupy PKP

 

Kategoria:
żoł06