Portal dwutygodnika
Strona główna Aktualności Pomagamy szpitalom w walce ze skutkami pandemii koronawirusa

Aktualności

Pomagamy szpitalom w walce ze skutkami pandemii koronawirusa

 

Fundacja Grupy PKP i spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa w Zamościu przekazały środki finansowe na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej w związku ze zwalczaniem epidemii SARS-CoV-2 m.in. do czterech szpitali. Łączna wartość tej darowizny to milion złotych.

Środki trafiły do następujących placówek:

  • Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie;
  • Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczebrzeszynie;
  • Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnejw Tomaszowie Lubelskim;
  • Fundacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Wielu naszych pracowników angażuje się w akcje społeczne i charytatywne. Mamy wolontariuszy – dawców krwi i szpiku kostnego. Staramy się pomagać lokalnym społecznościom. Dlatego bez wahania przekazaliśmy środki na walkę z pandemią koronawirusa. Jednocześnie dokładamy starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom i utrzymać przewozy na linii szerokotorowej, które zapewniają pracę setkom kolejarzy i tysiącom pracowników u naszych odbiorców – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Wraz z początkiem epidemii Fundacja Grupy PKP prowadzi działania na rzecz walki z koronawirusem. Pierwszą inicjatywą była pomoc pracownikom spółek Grupy PKP oraz emerytowanym kolejarzom pozostającym na dwutygodniowej kwarantannie domowej. Następnie organizacja zaangażowała się w przygotowanie środków ochronnych dla kolejarzy pozostających na służbie oraz maseczek dla pracowników budowlanych pracujących przy inwestycjach kolejowych.

Walka z koronawirusem trwa, a służba medyczna potrzebuje w tej walce konkretnego wsparcia. Dlatego Fundacja Grupy PKP, jako organizacja pożytku publicznego, od lat wspierająca potrzebujących i ważne społeczne inicjatywy, aktywnie angażuje się w tego typu pomoc. Tym razem trafia ona do 4 szpitali, które wsparliśmy dzięki środkomspółki PKP LHS – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Kolejnym krokiem na rzecz walki z COVID-19, po przekazaniu darowizny w wysokości 5 mln zł przez spółki Grupy PKP na placówki i instytucje medyczne z Mazowsza, było działanie na rzecz placówek medycznych ze ściany wschodniej.

Fundacja Grupy PKP

Kategoria:
logo zwitek