Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Aktualności

Bezpieczniejsze i cichsze podróże między Łukowem a Radomiem

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże między Łukowem a Radomiem Główny (lk26) zapewnią prace na 6-kilometrowym odcinku między Łukowem a Łukowem Łapiguz. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę torów, mostu i przepustu kolejowego. Projekt o wartości ponad 16 mln zł netto realizowany jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych SA mieszkańcy Łukowa zyskają sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże w kierunku Radomia. Prace na odcinku między Łukowem i Łukowem Łapiguz zaplanowano od czerwca 2024 r. W ramach inwestycji podkłady i szyny zostaną wymienione na nowe. Oczyszczona i uzupełniona zostanie podsypka. Efektem robót będą cichsze i bardziej komfortowe podróże.

Prace obejmą również remont mostu kolejowego nad rzeką Krzna Południowa w Łukowie oraz przepustu. Obiekty zostaną zabezpieczone antykorozyjnie, powstanie nowe odwodnienie oraz schody z balustradami na skarpach. Wymieniony będzie tor. Dzięki remontom możliwe będzie utrzymanie dotychczasowej prędkości 120 km/h.

Poprawi się również bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym w Łukowie. Na przejeździe przy ul. Parkowej zostaną zamontowane nowe rogatki, sygnalizacja i oświetlenie.

Inwestycja wymaga wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy, ruch pociągów będzie prowadzony naprzemiennie po jednym torze. Wykonawcą prac jest firma PNUIK z Krakowa. Zakończenie prac planuje się w I kwartale 2025 r.

(PKP PLK SA)

Kategoria:
csm_Widok_z_gory_na_tory_na_stacji_w_Lukowie_i_budynek_dworca__fot._A.Lewandowski__P.Mieszkowski__2__229db6d9cd