Portal dwutygodnika
Strona główna Poza koleją Zadbajmy o czworonogów

Poza koleją

Zadbajmy o czworonogów

 

3 czerwca rozpoczęła siętegoroczna edycja akcji „Woda dla spragnionych czworonogów” zapoczątkowana przez Fundację Grupy PKP w 2017 r. Gdzie pojawiłysię poidła z czystą i bieżącą wodą dla czworonogów?

 

Dziennie każdy pies potrzebuje wypijać od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała. Niestety, ale właściciele swoich pupili często napotykają na wiele utrudnień uniemożliwiających im odpowiednie zadbanie o zwierzęta, w tym brak łatwego dostępu do pitnej wody dla psów. To z koleimoże prowadzić do odwodnienia organizmu u zwierząt, a w konsekwencji spowodować choroby i nieprzyjemne powikłania.

Ubiegłoroczna akcja „Woda dla spragnionych czworonogów” zakończyła się wielkim sukcesem Fundacji i znalazła ogromne zainteresowanie również wśród osób niewidomych, dla których pies przewodnik bywa najważniejszym przyjacielem i towarzyszem długich podróży. Dzięki naszemu programowi, taki pies opiekun ma prostszy dostęp do wody. Zapewnimy taką możliwość właśnie
w miejscu, gdzie te podróże się zaczynają, czyli na dworcach
– mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Fundacja Grupy PKP po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kontynuując projekt ,,Woda dla spragnionych czworonogów”. Miski z wodą zostały ustawione na 20 głównych dworcach kolejowych w całej Polsce, w takich miastach, jak: Warszawa (Wschodnia, Centralna,Zachodnia), Łódź (Fabryczna, Kaliska), Radom, Gdynia, Gdańsk, Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Kraków, Lublin, Rzeszów, Kielce, Wrocław, Opole i Poznań.

Czworonogi będą mieć dostęp do świeżej wody na terenach tych dworców do końca września 2020 r. Warto też wspomnieć, że przedsięwzięcie „Woda dla spragnionych czworonogów” sprawdziło się podczas ubiegłorocznych upałów oraz wspomogło osoby niewidome, które często podróżują z psami przewodnikami.

(FG PKP)

Kategoria:
woda12