Portal dwutygodnika
Strona główna Poza koleją Więcej pociągów Kolei Dolnośląskich od czerwca

Poza koleją

Więcej pociągów Kolei Dolnośląskich od czerwca

 

Koleje Dolnośląskie zdecydowały o przywróceniu od 1 czerwca kolejnych połączeń. Do siatki wróciły bądź zostały wydłużone 52 pociągi. To trzeci etap odmrażania połączeń kolejowych w regionie.

 

Spółka realizuje kolejny etap planu przywracania pełnego, kolejowego rozkładu jazdy w regionie.Wcześniejsze zmiany, wprowadzoneod 1 oraz od 11 maja pozwoliły na przywrócenie regularnego kursowania 49 pociągów.

Planując z samorządem województwa poszczególne etapy przywracania połączeń, zwracamy szczególną uwagę na szukanie optymalnych rozwiązań, łączących zakres zdejmowanych bądź obowiązujących obostrzeń oraz oczekiwania pasażerów– powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.-Ten model się sprawdza i w efekcie mamy już za sobą dwa etapy odwieszania połączeń, a dziś możemy ogłaszać wejście w trzeci etap – dodał.

W kwietniu, w okresiezawieszenia największej liczby połączeń w regionie, pociągi Kolei Dolnośląskichwykonywały jedynie 45%standardowej pracy eksploatacyjnej. Po przywróceniu 1 czerwca trzeciej już puli połączeń, spółka osiągnęłapoziom 70%.

 

Więcej połączeń regionalnych

Wraz z początkiem czerwca na dolnośląskie trasy powróciły 52 pociągi Kolei Dolnośląskich.Większość przywracanych połączeń dotyczypociągów kursujących codziennie. Zmiany obejmują także połączenia do popularnychmiejscowości turystycznych: Kudowy Zdrojui Szklarskiej Poręby.

Przywrócone połączenia obejmują trasy łączące stolicę Dolnego Śląska z Trzebnicą, Wałbrzychem, Jelenią Górą, Bielawą, Zgorzelcem, Miedzylesiem, Krotoszynemi Jelczem-Laskowicami.Wróciły też pociągi na trasach z Legnicy do Kamieńca Ząbkowickiego i Kudowy Zdroju oraz z Wałbrzycha do Kudowy Zdroju.

Dodatkowo, wydłużone zostaływybrane połączenia do Lubania Śląskiego, Głogowa, Jeleniej Góry i Międzylesia. Zmiany obejmują też połączenia do i z Tuplic, które zostały wydłużone z Legnicy doWrocławia Głównego.

(KD)

Kategoria:
czerwiec12