Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Poza koleją

Świąteczne spotkanie z Polakami z Białorusi

12 grudnia 2018 r. ponad 400 dzieci ze szkół z Grodna i okolic wzięło udział w „choince” organizowanej przez Związek Polaków na Białorusi. Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP, Katarzyna Kucharek, przyjechała do Grodna ze świątecznymi paczkami od kolejarzy dla najmłodszych, uczących się języka polskiego.

Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP, Katarzyna Kucharek, wzięła udział w świątecznym spotkaniu organizowanym przez Związek Polaków na Białorusi, na zaproszenie Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Do Grodna udała się wraz z Prezesem Zarządu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, Mikołajem Falkowskim oraz Wiceprezes Zarządu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, Joanną Zając. Było wspólne kolędowanie i recytowanie wierszy, a także gry i zabawy, do udziału w których zaproszono wszystkich gości.

– Spotkanie z dziećmi uczącymi się języka polskiego na Białorusi przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Było przepełnione emocjami i serdecznością. Stanowiło ogromne przeżycie zarówno dla nas, jak i dla dzieci – komentowała Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP, Katarzyna Kucharek, tuż po powrocie z Grodna. Podkreśliła ogromną rolę Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie i ciężką pracę wykonywaną codziennie, bez rozgłosu, na rzecz naszych rodaków mieszkających za wschodnią granicą.

Prezes Kucharek odwiedziła także Caritas Diecezji Grodzieńskiej, a następnie, z Księdzem Dyrektorem Caritas Romanem Raczko, udała się do Spoćkiń k. Grodna, aby zobaczyć Dom Rekolekcyjny Caritas i powstający nieopodal Dom Seniora i Hospicjum – inwestycje prowadzone przez Caritas.

Związek Polaków na Białorusi od 6 lat w okresie świąteczno-noworocznym organizuje cykl spotkań: „Podaruj dzieciom Święta” dla dzieci uczących się języka polskiego w szkołach na Białorusi. W grudniu 2018 i styczniu 2019 roku, świąteczne upominki otrzyma łącznie blisko 3.000 dzieci.

(FG PKP)

Kategoria:
Świąteczne spotkanie z Polakami z Białorusi