Portal dwutygodnika
Strona główna W numerze Spółka PKP LHS laureatem wojewódzkiego konkursu „Pracodawca Przyjazny WOT”

Poza koleją

Spółka PKP LHS laureatem wojewódzkiego konkursu „Pracodawca Przyjazny WOT”

PKP LHS znalazła się wśród 13 finalistów konkursu. Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce podczas uroczystej Gali 27 marca w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Oficjalny list do laureatów skierował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak: – Wojska obrony terytorialnej, to jeden z moich priorytetów realizowanych na rzecz bezpieczeństwa. Tym bardziej więc dziękuję za waszą przychylność i otwartość. Pokazujecie, że w waszych instytucjach jest miejsce na pielęgnowanie wartości takich, jak patriotyzm oraz służba ojczyźnie i innym obywatelom – napisał szef resortu.

Celem konkursu jest wyróżnienie pracodawców, którzy rozumieją ideę tworzenia formacji oraz swoją postawą i warunkami panującymi w zakładach pracy zachęcają pracowników do tej formy aktywności obywatelskiej. Swoich kandydatów, wraz z krótkim uzasadnieniem, w pierwszym etapie konkursu zgłaszali sami żołnierze OT.

PKP LHS została nominowana przez żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pracownicy docenili elastyczne rozwiązania, które spółka wprowadziła, aby umożliwić im łączenie obowiązków zawodowych z zadania wynikających z pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej.

(PKP LHS)

Kategoria:
WOT