Portal dwutygodnika
Strona główna Poza koleją Platforma POLREGIO „Podróż bez barier” laureatem konkursu INNOVATION 2020

Poza koleją

Platforma POLREGIO „Podróż bez barier” laureatem konkursu INNOVATION 2020

 

1 czerwca br. odbyła się gala konkursu INNOVATION 2020, w którym platforma POLREGIO „Podróż bez barier”zdobyładwie pierwsze nagrody- w kategorii Innowacyjny Biznes w podkategoriach CSR orazUsługa. Statuetki w obu podkategoriach przyznano nowatorskiejplatformie „Podróż bez barier”,będącej nowoczesnym narzędziem POLREGIO wspierającym osoby o ograniczonej mobilności w podróżowaniu koleją.

 

Konkurs INNOVATIONorganizowany jest przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej (SAR). W różnych kategoriach nagradzane są zarówno projekty, usługi oraz rozwiązania zmieniające świat globalnie, jak i małe, ale efektywne i nowatorskie idee. Szczególnie doceniane są kampanie społeczne i działania z zakresu CSR.

Platforma „Podróż bez barier” wpisuje się w działania wspierające politykę różnorodności oraz walkę z dyskryminacją osób z niepełnosprawnościami. Korzystając z niej podróżni mogą znaleźć informacje dotyczące planowania podróży pociągiem, kupić bilet, a także zgłosić potrzebę asysty zarówno na terenie dworca kolejowego, jak również przy wsiadaniu i wysiadaniu z pociągu.

Asysta jest nieodpłatna i może być zapewniona osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim czy o kulach, osobom starszym, z niepełnosprawnościami słuchu lub wzroku, jak również kobietom w ciąży czy opiekunom z małymi dziećmi. Aby zamówić asystę, należy wypełnić formularz na platformie za pośrednictwem strony polregio.pl, bądź skontaktować się telefonicznie.

Platforma „Podróż bez barier”, zrealizowanawe współpracy z firmą ISOBAR idealnie wpisuje sięw wizję organizowanego przez SAR konkursu. To rozwiązanie, które odmieniło jakość podróżowania osób o ograniczonej mobilności.

– To wielki zaszczyt i jest nam niezmiernie miło, że jury konkursu doceniło i zdecydowało się przyznać nagrody tak istotnej na rynku europejskim platformie „Podróż bez barier”. Te nagrodysądla nas inspiracją i motywacją do dalszych działań na rzecz podnoszenia jakości naszych usług. Dzięki platformie „Podróż bez barier” ułatwiamy pasażerom z ograniczoną mobilnością dostęp do wygodnego i bezpiecznego podróżowania koleją, zwiększając tym samym dostępność usług całego transportu zbiorowego. To rozwiązanie, którego brakowało na polskim rynku transportowym, stąd wszystkich przewoźników zachęcamy do włączenia się w nasz projekt – powiedział Dominik Lebda, rzecznik prasowy POLREGIO.

(POLREGIO)

Kategoria:
logo zwitek