Portal dwutygodnika
Strona główna Poza koleją Koleje Dolnośląskie przywróciły połączenia

Poza koleją

Koleje Dolnośląskie przywróciły połączenia

Koleje Dolnośląskie przywróciły połączenia

 

Wybrane pociągi Kolei Dolnośląskich wróciły na swoje trasy od 1 maja. Zmiany obejmują w sumie 18 połączeń, których kursowanie było do tej pory skrócone lub zawieszone. Najwięcej połączeń pojawiło się w weekendowych rozkładach jazdy.

Decyzję o wznowieniu części połączeń Koleje Dolnośląskie podjęły w porozumieniu z samorządem województwa dolnośląskiego. Nadal obowiązują jednak pozostałe zmiany rozkładu jazdy wprowadzone przez spółkę 20 marca oraz 19 kwietnia 2020 r.

Staramy się dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację epidemiczną i gospodarczą. Biorąc pod uwagę ostatnie decyzje rządu dotyczące odmrażania gospodarki, otwierające m.in. galerie handlowe, obiekty kulturalne czy też hotele, zdecydowaliśmy o wznowieniu części połączeń – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

 

Więcej połączeń weekendowych

Połączeniazostaływznowione głównie na trasach łączących dolnośląskie miasta ze stolicą województwa, a także na odcinkach prowadzących do regionów turystycznych. Pasażerowie mogą korzystać zwłaszcza ze zwiększonej liczby pociągów w weekendy.

– Stale monitorujemy frekwencję na poszczególnych trasach, adecyzje dotyczące każdego połączenia są poddawane szczegółowej analizie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wobec stopniowo znoszonych przez rząd ograniczeń i zarazem zbliżającego się sezonu turystycznego Dolnoślązacypotrzebują dodatkowych kursów. – wyjaśnił Bartłomiej Rodak.- To element szerszego, ale zarazem elastycznego planu przywracania połączeń, nad którym pracujemy.

Przywrócone zostały dodatkowe połączenia na trasach między Lubaniem Śląskim i Wrocławiem, Legnicą i Żarami, Wrocławiem i Bielawą, Wrocławiem i Trzebnicą, Wrocławiem i Kudową Zdrój, Legnicą i Kamieńcem Ząbkowickim, Wrocławiem i Kłodzkiem, Wrocławiem i Wałbrzychem oraz Wrocławiem i Legnicą.

Nastąpiła również zmiana częstotliwości kursowania pociągu z Żar (odjazd 11:11) do Legnicy (12:29), który teraz kursuje codziennie, oraz pociągu z Kłodzka (odjazd 17:08) do Wrocławia Głównego (przyjazd 18:35), który będzie kursował od poniedziałku do piątku oprócz świąt.

Zmiany obejmą też okresowe skrócenie relacji z Legnicy do Kłodzka o 6:21 oraz w stronę powrotną z Kłodzka o 12:55, która w soboty, niedziele i święta kursować będzie do Kamieńca Ząbkowickiego.

Przywrócone do pełnej relacji zostało natomiast połączenie z Głogowa (odjazd 8:37) do Wrocławia (przyjazd 10:39), które czasowo było skrócone do Legnicy (przyjazd 9:35).

(KD)

Kategoria:
powrót10