Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Poza koleją

Kolejarze podzielili się opłatkiem z abp Markiem Jędraszewskim

12 stycznia, w siedzibie krakowskiej Kurii Metropolitarnej, odbyło się spotkanie opłatkowe kolejarzy z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.

Do Krakowa przyjechali kolejarze reprezentujący różne struktury spółek Grupy PKP. W spotkaniu uczestniczyła także Krystyna Chrapek, Ekspert w Fundacji Grupy PKP. Kolejarze otrzymali od arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dużo słów wsparcia, zaś sami życzyli Metropolicie zdrowia, wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej. Zapewnili arcybiskupa, że zawsze może liczyć na kolejarzy i dziękowali za wspaniałe, odważne homilie głoszone w obronie wiary, wartości chrześcijańskich i Ojczyzny. Prosili także o błogosławieństwo na nowy i trudny rok pracy.

– Po raz pierwszy miałam zaszczyt reprezentować Fundację Grupy PKP w czasie spotkania kolejarzy z abp Markiem Jędraszewskim. Zgodnie z przekazem arcybiskupa dawało się odczuć, że jesteśmy rodziną kolejarską. Taka atmosfera wspólnoty udziela się szczególnie w okresie spotkań opłatkowych i pielgrzymek kolejarzy – podkreśliła Krystyna Chrapek, Ekspert w Fundacji Grupy PKP.

W trakcie uroczystości śpiewano wspólnie kolędy.

– Kolędy są naszą modlitwą pełną radości i wdzięczności Bogu za to, że dał nam swojego Syna, który narodził się jako dziecko w dalekim, a jednocześnie tak bliskim naszemu sercu Betlejem – mówił arcybiskup.

Metropolita podkreślił, że kolejarze cieszą się wielkim szacunkiem.

– Przy okazji dziękuję, że z państwa służby dla polskiego społeczeństwa także ja mogę korzystać, a jednocześnie być dumnym, że standard usług znacznie się poprawia, co świadczy o państwu jako kolejarzach, o strukturach i organizacji, ale także świadczy o polskim narodzie, bo są to Polskie Koleje Państwowe, które nie mogą być przez polskie państwo utracone, ale powinny być szanowane we wszystkich wymiarach – mówił abp Jędraszewski, dodając, że często korzysta z usług Kolei Państwowych.

W dalszej części spotkania arcybiskup życzył zebranym Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok, dobrego zdrowia, dumy i satysfakcji z pracy oraz ciągłego pogłębiania świadomości, że są rodziną kolejarską. – To poczucie jedności jest bardzo zobowiązujące, a jednocześnie bardzo inspirujące inne zawody w naszej ojczyźnie. Przy wszystkich podziałach jakich doświadczamy z wielkim bólem i czasem niesmakiem właśnie poczucie tego, że (…) gdy chodzi o zasadnicze sprawy jesteśmy jednością myśli i działania – jest to coś niezwykle ważnego – mówił Metropolita.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarz Polskich.

(FG PKP)

Kategoria:
abp Marek Jędraszewski