Portal dwutygodnika
Strona główna Poza koleją Katowicki zakład Bombardiera najbezpieczniejszym miejscem pracy na Śląsku

Poza koleją

Katowicki zakład Bombardiera najbezpieczniejszym miejscem pracy na Śląsku

 

Wiodący dostawca systemów sterowania i kierowania ruchem kolejowym w Polsce po raz trzeci otrzymał nagrodę „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”. Doroczny konkurs nagród pokazuje, jak pracodawcy w całej Polsce wdrażają działania mające na celu organizację pracy w sposób gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników.

 

Po raz kolejny kapituła konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” uznała katowicki zakład Bombardier Transportation za pracodawcę z województwa Śląskiego, dla którego zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest najwyższym priorytetem.

Główną ideą konkursu jest zachęcenie polskich przedsiębiorców do minimalizowania ryzyka wypadków poprzez wdrażanie środków mających na celu organizację pracy w sposób gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Konkurs stanowi również motywację dla dalszego rozwoju firmy, także w kierunku stałego monitorowania i poprawy warunków pracy.

– Jesteśmy dumni, że standardy pracy w zakładzie Bombardier Transportation w Katowicach zostały ponownie docenione przez Państwową Inspekcję Pracy, tym bardziej, że dokładamy wszelkich starań by zapewnić naszym pracownikom możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy, szczególnie w roku 2020, kiedy to wdrożyliśmy dodatkowe środki zapobiegawcze, aby chronić naszych pracowników, klientów, dostawców i partnerów w czasie pandemii COVID-19. Za ten sukces należy się uznanie wszystkim naszym pracownikom, którzy zawsze na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo, bez wyjątków – powiedział Sławomir Nalewajka, Prezes Bombardier Transportation w Polsce.

Wizja firmy Bombardier, aby wyznaczać standardy w zakresie kultury bezpieczeństwa, higieny pracy i ochrony środowiska wynika z podstawowych wartości i zaangażowania w sprawę bycia firmą dbającą o bezpieczeństwo i środowisko naturalne. Firma na wiele sposobów zapewnia budowanie tej kultury, w tym poprzez szkolenia i rozwój kwalifikacji pracowników, monitorowanie realizacji prac, cykliczne obchody kontrolne, programy ciągłego doskonalenia oraz oceny ryzyka dla wszystkich wykonywanych prac.

Katowicka fabryka Bombardier Transportation, wiodący na polskim rynku dostawca urządzeń sterowania i kierowania ruchem kolejowym, zdobyła to prestiżowe wyróżnienie po raz trzeci. Pierwszy raz w roku 2007, następnie w roku 2012.

(Bombardier)

Kategoria:
logo zwitek