Portal dwutygodnika
Strona główna W numerze I. Zawody Wędkarskie

Poza koleją

I. Zawody Wędkarskie

W dniach 12-13 września, staraniem Dyrektora Zachodniego PKP Intercity PKP Intercity w Poznaniu, Rafała Nowakowskiego, w miejscowości Trzemeszno, na stawach przy Ośrodku „Magnolia”, odbyły się I Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Zakładu Zachodniego.

Wzięło w nim udział 28 wędkarzy, w tym siedem Pań, będących pracownikami Zakładu z Poznania i Wrocławia. Brawo Panie!

To już drugi Zakład poznański, po Zakładzie Zachodnim PKP Energetyka, który dla swoich pracowników zorganizował tego rodzaju spotkanie nad wodą.

Zawody pomyślane są jako impreza integracyjna, ponieważ dają one możliwość wzajemnego poznania się pracownikom, nawet z najodleglejszych miejscowości, z terenów województw Wielkopolskiego i Dolnośląskiego.

Z wypowiedzi uczestników Zawodów wynika, że pomysł zorganizowania ich był przedni i winne one być zorganizowane corocznie. Sugerowano nawet – i nie bez racji, że w następnych Zawodach wini uczestniczyć pracownicy pozostałych czterech Zakładów wchodzących w skład Spółki PKP Intercity. Da to możliwość wzajemnego i lepszego poznania się, jak również umożliwi wymianę uwag i doświadczeń, dotyczących nie tylko wędkowania.

Takie spotkania, tak uważają pracownicy, są konieczne i korzystne dla Spółki, Zakładów i samych pracowników.

Osobiście będę namawiała do organizowania kolejnych Zawodów, bo widziałam, jak dobrą formą integracji pracowników, jest spotkania na łonie natury.

Zawody trwały od godziny 11.00 do 17.30, a więc zawodnicy, relaksując się, spędzili nad wodą kilka ładnych godzin,

Zmagania wędkarzy oceniali i sędziowali doświadczeni wędkarze: Marcin Łuczak i Roman Szymkowiak.

Wyniki Zawodów są następujące: I miejsce zajął i Puchar Dyrektora zdobył Tadeusz Wesołowski, który złowił 8,650 kg ryb; II miejsce zajął Paweł Hofman (6,825 kg ryb); III miejsce zajął Andrzej Dąbrowski (6,580 kg ryb).

Oczywiście, jak to zwykle bywa w takich przypadkach po Zawodach, Ci, którzy uplasowali się na dalszych miejscach, zapowiadali srogi rewanż podczas Zawodów w roku przyszłym. Rewanż może się udać, bo doświadczeni wędkarze wiedzą, że ryby biorą kiedy one chcą, a nie ten, który z brzegu zbiornika wpatruje się w nieruchomy lub kołyszący się w wodzie spławik.

Sądząc jednak po reakcjach uczestników Zawodów, przegranych nie było, bo Ci, którzy stawili się na Zawody, wygrali wszyscy, spędzając czas z koleżankami i kolegami, którzy uprawiają sport wędkarski. Spędzili czas z koleżankami i kolegami o podobnych pasjach, mogli podzielić się doświadczeniem, a także sukcesami, zawodowymi również.

Jedno jest pewne, Zawody w Trzemesznie, to sukces organizatorów, który winien ich zdopingować do zorganizowania kolejnych Zawodów w latach następnych.

Pozytywnym przykładem w tej materii niech będzie inny poznański Zakład, Zakład Zachodni PKP Energetyka, który w tym roku zorganizował już XIX Zawody Wędkarskie dla swoich pracowników.

Te kilka godzin spędzonych na łonie natury, to spory zastrzyk dobrej energii, tak potrzebnej uczestnikom zawodów i organizatorom również podczas codziennej pracy.

Tym bardziej, że Zawody są, co do tego nie ma wątpliwości, imprezą znakomicie integrującą załogę Zakładu.

Do następnego Roku, Koleżanki i Koledzy Wędkarze.

Monika Dach – Błaszczyk

Przewodnicząca Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność”

Kategoria:
SONY DSC