Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Poza koleją

Halo, tu redakcja „Wolna Droga”

Szaleniec, bandyta, zamordował prezydenta Gdańska podczas „Owsiakowej” imprezy związanej z WOŚP. To tragedia, jednakże wszystkie strony polskiej sceny politycznej wykorzystują zbrodnie do wzajemnych oskarżeń o spowodowanie śmierci Pana Adamowicza.

 

***

 

Nie mam nic przeciwko WOŚP. Nie interesują mnie rzekome ciemne interesy pomysłodawcy zbierania do puszek pieniędzy na dosprzętowienie szpitali. Sam rokrocznie wrzucam kilka złotych do puszki, ale zadziwia mnie ta skrajna nienawiść do osób, które „nie płacą Owsiakowi”. Czy naprawdę każdy powód jest dobry, aby się wzajemnie opluwać?

 

***

 

Pan Owsiak zrezygnował z szefowania WOŚP, a w Internecie szaleństwo „Jurek zostań! Błagamy!’. A może jednak wystarczy, że Jurek być może zostanie noblistą pokojowym?

 

***

 

Obiema rękami podpisuję się pod felietonem red. Lisowskiego. Ten minimalizm kolejowy… Ten kompletny brak szacunku dla podróżnego… I ten „tumisizm”, z którym codziennie też mam do czynienia i tak trudny do wytrzebienia. No taka kolej jest, i już. I tak od PRL-u już jest. I nawet „dobra zmiana” nie pomogła.

 

***

 

Opinie wyrażone przez czytelników nie zawsze są zgodne z opiniami redakcji.

Kategoria: