Portal dwutygodnika
Strona główna W numerze Fundacja Grupy PKP kończy 6 lat

Poza koleją

Fundacja Grupy PKP kończy 6 lat

Od 2013 roku jesteśmy dla Was i działamy dzięki Wam. Przez ten czas zrealizowaliśmy wiele projektów i tysiące wniosków dotyczących celów charytatywnych. Poznaliśmy wiele osób dobrej woli, którzy chcą bezinteresownie pomagać.

Początki działalności Fundacji Grupy PKP sięgają 2013 roku. Misją organizacji jest wypełnianie celów statutowych w następujących obszarach: bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego, promowanie nowych technologii i innowacji dla kolejnictwa, ochrona dóbr kolejowych o wartości historycznej i artystycznej, a także wspieranie środowisk związanych z koleją.

Realizujemy na co dzień bardzo różne projekty. Jestem dumna z pracowników, współpracowników i wolontariuszy Fundacji. To niesamowite ile są w stanie zrobić, wkładając w realizowane zadania serce. Nie mogę uwierzyć, że tak szybko minęło 6 lat od utworzenia naszej pozarządowej organizacji. Przez ten czas mieliśmy okazję współpracować z ludźmi dobrej woli, dzięki którym cele statutowe Fundacji Grupy PKP mogą być realizowane, a wiele osób znajdujących się w potrzebie może liczyć na pomoc i wsparcie. Dziękuję wszystkim za okazane serce i pomoc, a naszej Fundacji Grupy PKP życzę sukcesów i coraz większej rozpoznawalności! Nie obyłoby się również bez podziękowań dla Fundatora – Zarządu PKP S.A – dzięki któremu Fundacja w ogóle istnieje i dzięki okazanemu zaufaniu może czynić wiele dobrego stając się narzędziem spółek Grupy PKP – mówi Katarzyna Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP.

Przez ostatnie 6 lat w ramach działalności zrealizowano wiele projektów dotyczących bezpieczeństwa. Najbardziej znane to: cykl warsztatów edukacyjnych dla najmłodszych – „Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu”, wydanie książeczki edukacyjnej dla najmłodszych „Beni uczy bezpieczeństwa. Beni teaches you to behave safely”.

Fundacja Grupy PKP jest partnerem kampanii społecznych realizowanych przez spółki i instytucje branży kolejowej, m.in. „Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko” oraz „Kolejowe ABC…”.

Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP od wielu lat reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, biorąc udział w grupach roboczych Międzynarodowego Związku Kolei (UIC – International Union of Railways), Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego (IRU – International Road Transport Union) i Europejskiego Forum dot. Przejazdów (ELCF – European Level Crossing Forum).

Fundacja Grupy PKP zaangażowała się w projekt, realizowany od 2005 roku, pod nazwą ILCAD (International Level Crossing Awareness Day – Międzynarodowy Dzień na Przejazdach Kolejowo-Drogowych). Dzięki tej współpracy dobre praktyki polskich firm i organizacji są prezentowane w szerszym gronie, a wymiana doświadczeń pozwala na wdrażanie innowacji w rodzimym środowisku.

– Wiele firm realizuje dziś zadania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Upraszczając, można by powiedzieć, że w naszych strukturach takim podmiotem jest Fundacja Grupy PKP. Jednak obserwując jej działania i wielokrotnie w nich uczestnicząc, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że Fundacja jest czymś więcej – organizacją blisko ludzi, blisko spraw ważnych. W 6. rocznicę utworzenia Fundacji pragnę serdecznie pogratulować jej szefostwu, pracownikom oraz wolontariuszom wielu sukcesów i podziękować za dotychczasową pracę na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, poprawy bezpieczeństwa w transporcie, pielęgnowania tradycji kolejowej i ochrony dziedzictwa oraz wielu innych sfer działalności wpisanych w misję Fundacji – powiedział Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

Fundacja Grupy PKP wspiera działalność organizacji, które pamiętają i promują historię kolejnictwa poprzez realizacje licznych wydarzeń i inicjatyw, dzięki którym pamięć o kolejarzach jest wciąż żywa wśród młodych pokoleń.

Wspierana jest działalność Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, Stacji Muzeum, Nadwarciańskiej Kolej Dojazdowej, czy Stowarzyszenia Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz”, oraz wiele innych organizacji.

Fundacja Grupy PKP w dużej mierze pomaga osobom indywidualnym, które znalazły się w potrzebie. Poprzez wsparcie finansowe pomogliśmy emerytowanym kolejarzom, dzieciom pracowników spółek Grupy PKP, pracownikom kolei, których los nagle się odmienił. Dzięki takiej instytucji kolejarze mogą czuć się bezpiecznie, gdy przydarzają się im ciężkie sytuacje losowe – jak przystało na prawdziwą kolejarską rodzinę.

Osoby zainteresowane działalnością Fundacji Grupy PKP zapraszamy na stronę www.fundacjapkp.pl oraz do polubienia nas w mediach społecznościowych:

  • Facebook: https://www.facebook.com/FundacjaGrupyPKP
  • Linkedin: https://www.linkedin.com/company/fundacja-grupy-pkp

Fundacja Grupy PKP

Kategoria:
fundacja24