Portal dwutygodnika
Strona główna W numerze superREGIO – nowa kategoria pociągów POLREGIO

W numerze

superREGIO – nowa kategoria pociągów POLREGIO

superREGIO – taką nazwę będą nosiły nowe połączenia komercyjne POLREGIO, które już w czerwcu pojawią się na polskich torach. To kolejny krok przewoźnika w rozwoju siatki połączeń kolejowych w Polsce.

Nowe połączenia POLREGIO będą łączyły ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. Dla odróżnienia ich charakteru od flagowych połączeń o nazwie REGIO, przewoźnik ogłosił specjalny konkurs dla pracowników, którego celem było wymyślenie najatrakcyjniejszej nazwy nowej kategorii pociągów. W drodze konkursu zwyciężyła nazwa „superREGIO”.

– Zamknęliśmy trudny dla spółki okres restrukturyzacji i z żelazną konsekwencją idziemy dalej wprowadzając na rynek połączenia pod nową nazwą superREGIO. Będą to pociągi kursujące w wielu przypadkach w dotąd nieobsługiwanych bezpośrednich relacjach, jak Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław. Wyznacznikiem superREGIO będzie m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i cena biletów. Niebawem podamy więcej szczegółów – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy Spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki POLREGIO.

Nowe połączenia superREGIO będą uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju. Najmłodsza kategoria pociągów w Polsce pojawi się początkowo na trasie Ostrowiec Świętokrzyski – Kielce – Włoszczowa – Częstochowa Stradom – Opole – Brzeg – Wrocław, Kraków – Zator i Katowice – Zator, gdzie znajduje się Energylandia – największy rodzinny park rozrywki w Polsce. Szczegółowy rozkład jazdy wraz z cennikiem przewoźnik przekaże w najbliższym czasie.

(PR)

Kategoria:
super11