Portal dwutygodnika
Strona główna W numerze Ruszają wakacyjne pociągi POLREGIO

W numerze

Ruszają wakacyjne pociągi POLREGIO

Jak co roku POLREGIO uruchamia dodatkowe wakacyjne pociągi kursujące do najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscowości w całym kraju. Dzięki temu podróżni będą mogli dotrzeć m.in. nad morze, jeziora, a także w góry.

POLREGIO przedstawiło ofertę specjalnych wakacyjnych połączeń, które zaczną kursować już w czerwcu. Do dyspozycji pasażerów będą m.in. pociągi do nadmorskich kurortów, a także do malowniczych obszarów Pojezierza Mazurskiego, Podlasia, Polesia, Kotliny Kłodzkiej, w Tatry, Sudety, Beskidy i Bieszczady. Dodatkowo POLREGIO umożliwi przesiadkę na pociągi kursujące w słowackie Tatry.

Podlaskie

Począwszy od majówki, w każdy weekend oraz w długie weekendy uruchamiane są dwie pary pociągów na malowniczej trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej.

Ponadto w lipcu pojadą dodatkowe kursy na folkowe imprezy plenerowe w pobliżu stacji Waliły: „Basowiszcza” i „Siabrowska Biasieda”, a także we wrześniu – w Sokolu Białostockim (miejscowość położona na trasie) na „Święto Grzyba”. Pociągi będą kursować do 29 września.

Od 28 czerwca do 1 września pociągi POLREGIO będą kursowały po nieobsługiwanej przez 15 lat linii Hajnówka – Siemianówka prowadzącej nad Zalew Siemianówka, zwany też Jeziorem Siemianowskim. Z Hajnówki do Siemianówki będzie uruchamiany jeden kurs w piątki, dwa kursy w soboty i niedziele; z Siemianówki do Hajnówki w soboty trzy kursy, w niedziele dwa kursy.

Pomorskie

Od 20 czerwca do 1 września uruchomione zostaną wakacyjne połączenia POLREGIO na trasach Gdynia/Słupsk – Ustka i Gdynia/Lębork – Łeba. Wakacje to także okres zwiększonej, względem rocznego rozkładu jazdy, liczby połączeń z Gdyni na Półwysep Helski.

Świętokrzyskie

W wakacje ruszają połączenia Kielce – Sandomierz i z powrotem, które będą uruchamiane w każdą sobotę i niedzielę począwszy od 22 czerwca do końca wakacji, również w święta 20 czerwca i 15 sierpnia. Zostaną uruchomione połączenia Kielce – Busko Zdrój w każdą sobotę i niedzielę po dwa pociągi w każdym kierunku, także do końca wakacji.

9 czerwca ruszyły komercyjne połączenia superREGIO na trasie Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław, przez Kielce – Częstochowę Stradom – Lubliniec – Opole i z powrotem (przez Kluczbork – Lubliniec i dalej tą samą trasą w każdy piątek i niedzielę tam i z powrotem).

Warmińsko-Mazurskie

Od 1 lipca do 31 sierpnia będzie kursował pociąg REGIO Olsztyn – Braniewo, który dowiezie podróżnych w okolice Zalewu Wiślanego. Ponadto 9 czerwca rozpocznie kursowanie pociąg, który w każdą niedzielę będzie przewoził pasażerów do Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury, skąd odbywać się będą loty do bułgarskiego Burgas.

Podkarpackie

Sezon wakacyjny obfituje dodatkowymi połączeniami na Podkarpaciu. POLREGIO w okresie 29 czerwca – 31 sierpnia uruchomi weekendowe połączenia na trasach Rzeszów – Zamość Wschód, Rzeszów – Sandomierz, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) i Jarosław – Lublin.

Łódzkie

W okresie wakacyjnym od 6 lipca do 25 sierpnia w każdą sobotę i niedzielę będą uruchamiane połączenia z Łodzi Kaliskiej do Spały. Pociągi będą wyjeżdżały do Spały w godzinach porannych i powracały w godzinach wieczornych.

Zachodniopomorskie

W województwie zachodniopomorskim rozpoczną kursowanie sezonowe połączenia Koszalin – Mielno Koszalińskie w terminie od 22 czerwca do 1 września (11 par pociągów w tym: 6 codziennie, 4 pary od piątku do niedzieli i jedna dodatkowo w sobotę i niedziele). Zostanie uruchomione dodatkowe połączenie ze Szczecina do Kołobrzegu przez Białogard i zwiększona liczba połączeń na linii Sławno – Darłowo.

Z Kołobrzegu do Koszalina codziennie od 22 czerwca do 1 września będzie kursować dodatkowa para pociągów, a na linii kolejowej Szczecin – Świnoujście, jak co roku, pociąg przyśpieszony „Błękitny”.

W weekendy i święta w wakacje dodatkowa para pociągów pojedzie na trasie Szczecin – Świnoujście, Szczecin – Kamień Pomorski i Poznań – Koszalin.

Małopolskie

W województwie małopolskim pociągi POLREGIO zostaną skomunikowane z pociągami Kolei Słowackich z Muszyny do stacji Plaveč i Poprad-Tatry:

  • Pierwszy poranny pociąg Plaveč (odj. 08:52) – Muszyna (przyj. 09:10) będzie skomunikowany z pociągiem REGIO do Tarnowa (odj. 09:15);
  • Pociąg Muszyna (odjazd 09:58) – Plaveč i Poprad-Tatry (Plaveč 10:16, Stará Ľubovňa 10:31, Podolinec 10:44, Výh Spišská Belá zastávka 10:56, Kežmarok 11:01, Poprad Tatry 11:29) będzie skomunikowany z pociągiem przyśpieszonym REGIO „Jaworzyna” z Krakowa (odj. 05:43, przyj. do Muszyny 09:53);
  • Połączenie Plaveč (odj. 17:03) – Muszyna (przyj. 17:21) będzie skomunikowane z pociągiem REGIO „Jaworzyna” do Krakowa Głównego (odjazd o godz. 17:41);
  • Pociąg Muszyna (odj. 17:50) – Plaveč i Poprad-Tatry (Stará Ľubovňa 18:23, Podolinec 18:36, Výh Spišská Belá zastávka 18:48, Kežmarok 18:57, Poprad-Tatry 19:25) będzie w Muszynie skomunikowany z pociągiem REGIO Krynica-Zdrój (odj. 17:15) – Muszyna (przyj. 17:34) oraz z pociągiem REGIO Tarnów (odj. 13:22) – Muszyna (przyj. 16:20).

Lubelskie

W województwie lubelskim w okresie 22 czerwca – 1 września uruchomione zostaną wakacyjne połączenia Lublin – Bełżec (2 pary pociągów), Zamość – Rzeszów (weekendy), Lublin – Jarosław (weekendy) i Chełm – Włodawa (2 pary pociągów w weekendy).

Jeden bilet na wiele podróży

Bilety można zakupić za pośrednictwem strony internetowej POLREGIO, a także aplikacji mobilnej o tej samej nazwie.

POLREGIO oferuje m.in. bilet turystyczny i mini bilet turystyczny, które pozwalają na wielokrotne przejazdy od godziny 18:00 w piątek, do godziny 06:00 w poniedziałek.

Bilet turystyczny w cenie 45,00 zł brutto – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w pociągach REGIO oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Mini bilet turystyczny w cenie 39,00 zł brutto honorowany jest tylko w pociągach REGIO.

Warto dodać, że pociągi POLREGIO docierają do wielu turystycznych miejscowości, takich jak: Krynica-Zdrój, Komańcza, Zwierzyniec, Ełk, Giżycko, Hel, Kołobrzeg, Świnoujście, Gniezno, Koszalin, Szklarska Poręba Górna, Bystrzyca Kłodzka, Stary Sącz, Malbork, Chojnice, Czaplinek, Piwniczna-Zdrój czy Kościerzyna.

Ponadto na funkcjonującym na stronie internetowej POLREGIO blogu „Zmysł podróżowania”, pasażerowie mogą poznać propozycje podróży pociągami przewoźnika do oryginalnych i interesujących miejsc w Polsce czy obejrzeć wyjazdowe relacje czytelników.

(PR)

Kategoria:
wakacje01 Szklarskiej Porębie Górnej Fot Dominik Lebda