Portal dwutygodnika
Strona główna W numerze „Podróżuję, bo lubię”

W numerze

„Podróżuję, bo lubię”

Dzięki inicjatywie posła Piotra Króla (PiS) dnia 1 czerwca „Dzień Dziecka z PKP Intercity” obchodzony był radośnie przez najmłodszych, trochę starszych i dorosłych mieszkańców miasta na kolejowym dworcu Bydgoszcz Główna, a hasło tegorocznych obchodów brzmiało: „Podróżuję, bo lubię”.

Kolorowe strefy

Wszyscy, którzy przybyli na teren bydgoskiego dworca, mogli zwiedzać i z bliska przyjrzeć się, jak wygląda w lokomotywie wnętrze kabiny maszynisty, a także nowoczesne wagony bezprzedziałowe, wagon barowy, wagon konferencyjny lub wagon z windą przystosowaną do obsługi osób niepełnosprawnych.

Jako atrakcję w jednym z wagonów każdy uczestnik własnoręcznie mógł przygotować (np. wpisując swoje imię) i wybić pamiątkową przypinkę z hasłem „Podróżuję, bo lubię”.

Na wesoło

Wesołe konkursy i mini spektakle teatralne nawiązujące do przygód znanych odkrywców i podróżników z udziałem dzieci prowadził moderator, aktor, który na co dzień występuje w warszawskim Teatrze Małego Widza. Konkursy z zagadkami i kalamburami dotyczyły tematów podróżniczych.

W mini spektakle chętnie angażowali się mali uczestnicy, a roześmiane buzie i radosne okrzyki świadczyły o dobrej zabawie. Dodać wypada, że najaktywniejsi uczestnicy zabaw obdarowani zostali drobnymi upominkami

Nagrody

Każdy z biorących udział we wspólnej zabawie mógł zagrać w ogólnie znaną, szczególnie dzieciom, kultową grę „Snake”, której elementy graficzne były inspirowane pociągiem Pendolino.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się warsztaty kreatywne – Laboratorium Slime Box. Biorąc udział w warsztatach można było tworzyć rozmaite figurki i wielobarwne kształty, a wykonane przez siebie prace zabrać do domu w specjalnym pudełku przygotowanym przez organizatorów.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty recyclingowe, w czasie których wykorzystując butelki plastikowe i słomki można było samemu wytworzyć różne ciekawe ozdoby a nawet biżuterię.

Niemałą atrakcją było zbieranie specjalnych naklejek potwierdzających aktywny udział w poszczególnych zabawach, warsztatach i konkursach. Trzy naklejki na specjalnym kuponie upoważniały do odebrania nagrody – słodkiego poczęstunku – lody lub gofra. Składniki lodów były na miejscu przygotowywane ze składników mrożonych ciekłym azotem.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się pamiątkowe zdjęcia z imprezy, które można było zrobić sobie w fotobudce. Sądząc po długiej kolejce do owej fotobudki prawie każdy mały i duży uczestnik imprezy „Dzień Dziecka z PKP Intercity” po jej zakończeniu na pewno miał przy sobie zdjęcie świadczące o bytności na bydgoskim dworcu kolejowym w dniu 1 Czerwca 2019 r.

(„aw”)

Kategoria:
dziecko01