Portal dwutygodnika
Strona główna W numerze Nowy przystanek Kochcice – bliżej do kolei w województwie śląskim

W numerze

Nowy przystanek Kochcice – bliżej do kolei w województwie śląskim

Kochcice – nowy przystanek między Lublińcem a Kluczborkiem, zwiększy się dostępność do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotują perony. Gmina zorganizuje węzeł przesiadkowy i parking.

Z myślą o pasażerach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudują nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca na linii Lubliniec – Kluczbork. Koło obecnego posterunku odstępowego Kochcice będą dwa oświetlone perony. Zostaną wyposażone w wiaty, ławki oraz tablice informacyjne i nagłośnienie. Powstaną też dojścia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą. Monitoring zwiększy bezpieczeństwo na przystanku.

Obecnie przygotowywany jest projekt. W 2020 r. po zakończeniu budowy, pociągi regionalne między Lublińcem a Kluczborkiem będą się zatrzymywały w Kochcicach. Z dostępu do podróży koleją skorzystają mieszkańcy Kochcic i Glinicy. W sąsiedztwie przystanku gmina Kochanowice zapewni miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe oraz zadaszone stojaki rowerowe.

Wartość zadania to prawie 2 mln złotych. Przystanek zostanie wybudowany do końca w 2020 r.

(PKP PLK)

Kategoria: