"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz
 
Opłatek u kardynała
[ 0000-00-00 ]
   W dniu 16 stycznia 2016 roku w Kurii Archidiecezji Krakowskiej przy ulicy Franciszkańskiej po raz kolejny spotkali się kolejarze z wielu regionów polski z Kardynałem Stanisławem Dziwiszem - metropolitom krakowskim.
Organizatorem tego już kolejnego spotkania opłatkowego w tym miejscu było, jak zawsze, Kolejarskie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich - Oddział w Krakowie.
Spotkanie opłatkowe poprzedziła msza święta odprawiona w kaplicy znajdującej się na I piętrze, w której modlą się biskupi krakowscy, a modlili się w niej między innymi święty Jan Paweł II oraz papież Benedykt XVI. Mszę koncelebrował ks. kardynał Stanisław Dziwisz, a towarzyszyli mu duszpasterz kolejarzy krakowskich ks. prałat Grzegorz Szewczyk i ks. prałat dr Andrzej Suchoń - proboszcz kościoła mariackiego w Katowicach, który wygłosił homilię.
Na zakończenie mszy ks. kardynał udzielił wszystkim uroczystego błogosławieństwa.
   Druga część spotkania opłatkowego odbyła się w sali, w której znajduje się słynne okno przy Franciszkańskiej, z którego zawsze podczas wizyt w Polsce święty już papież Jan Paweł II przemawiał do wiernych, a zwłaszcza do młodzieży i studentów.
Wśród zebranych kolejarzy byli dyrektorzy zakładów kolejowych z terenu Krakowa, Nowego Sącza oraz przedstawiciele związków zawodowych, obecni byli przedstawiciele KSKP z wielu regionów Polski.
Kardynała Stanisława Dziwisza przywitał śpiewem kolęd chór z Jasła, który również kolędował podczas mszy świętej.
   Następnie przybyłe delegacje kolejarzy złożyły ks. kardynałowi życzenia oraz przekazały drobne upominki. Wśród nich przedstawiciele RSK NSZZ „Solidarność” Kraków przekazali pamiątkowy fotoreportaż z pielgrzymek kolejarzy do Łagiewnik.
Delegacja z centrali PKP CARGO SA z Krakowa podziękowała za wsparcie modlitewne w sprawie pozostawienia części centrali w Krakowie, a przewodniczący Federacji ZZK Stanisław Stolorz w imieniu wszystkich związkowców przekazał rycinę przedstawiającą parowóz.
Z kolei przedstawicielce KSKP z Katowic przekazali album z pociągiem papieskim, który jeździł po Ziemi Śląskiej, a na jednej fotografii znajdował się kardynał Dziwisz za pulpitem kierującym składem.
   W czasie spotkania odbyło się poświęcenie opłatków, a kardynał osobiście podchodził do wszystkich kolejarzy i dzielił się opłatkiem, później kolejarze nawzajem składali sobie życzenia.
Były także pamiątkowe zdjęcia. Wspaniała rodzinna atmosfera trwała w sali przez kilkadziesiąt minut, w czasie której chór kolędował.
Po zakończeniu spotkania każdy otrzymał pamiątkowy obrazek z życzeniami od metropolity krakowskiego ks. kardynała Stanisława Dziwisza.
Adam Dyląg
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.