"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz
 
Sprzątanie w PKP SA
[ 0000-00-00 ]
   Po zmianie Zarządu PKP SA pracownicy tej spółki wyrażają głębokie przekonanie, że warunki i atmosfera, która dotychczas panowała nie tylko w Centrali, ale również w Oddziałach Regionalnych ulegnie poprawie. Wiele osób na stanowiskach menadżerskich „wsławiło” się negatywnie, co wymaga rzetelnej oceny pod kątem ich dalszej przydatności dla spółki.
Dotyczy to również współpracy pracodawcy z NSZZ „Solidarność”, która dla wielu była obiektem ataków i szyderstw.
   Nowy Zarząd zastał w spółce między innymi rozgrzebany spór zbiorowy, kontrolę z Państwowej Inspekcji Pracy, wypowiedziane porozumienie partnerów społecznych.
Nie trudno się domyśleć, że jednym z etapów sprzątania w PKP SA jest uporządkowanie spraw pracowniczych i próba wygaszenia istniejących konfliktów.
   Jak nas poinformowała Barbara Miszczuk, Przewodnicząca Sekcji Zawodowej PKP SA NSZZ „Solidarność”, jeszcze pod koniec grudnia 2015 r. na spotkaniu z przedstawicielami spółki uzgodniono wypłatę rekompensaty za nieprzyznaną nagrody z okazji Święta Kolejarza (przewidywał to ZUZP).
Premia uznaniowa z tego tytułu zostanie wypłacona pracownikom spółki w wysokości średnio 300 zł. na jednego pracownika. Ponadto realizując postulaty trwającego sporu zbiorowego (poprzedni prezes Jakub Karnowski próbował go nie uznawać) uzgodniono podwyżkę wynagrodzeń od 1 marca 2016 r. Szczegóły, takie jak: wysokość oraz sposób wdrożenia podwyżki, zostaną uzgodnione w trybie odrębnych negocjacji, które mają zakończyć się do 1 marca br.
   Zadziwiającym jest postawa dyrektorów zajmujących się sprawami pracowniczymi i opiniujących je, którzy wtórowali poprzedniej ekipie przyczyniając się do łamania prawa pracy i walki z „Solidarnością”, a obecnie podlegając pod nowego Prezesa Mirosława Pawłowskiego diametralnie zmienili stosunek do  bieżącej rzeczywistości.
   Ciekawym jest, jak PKP SA będzie dalej prowadzić sprawy oceny dotychczasowego umiejscowienia kompetencji (np. windykacja), Zespołu Satysfakcji Klienta, udziału w spółkach celowych (np. Warszawa Zachodnia), działalności spółki Xcity i wielu innych obszarów, którymi spółka się zajmuje.
Henryk Sikora
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.