Portal dwutygodnika
Strona główna Archiwum Sprawniejsze podróże pociągiem z Raciborza do Czech

Archiwum

Sprawniejsze podróże pociągiem z Raciborza do Czech

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przebudowę sieci trakcyjnej od Raciborza do Chałupek. Prace usprawnią podróże do granicy z Czechami. Zadanie o wartości 28 mln jest częścią większego realizowanego projektu pn. „Prace na linii kolejowej E-59 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Chałupki (granica państwa).

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały 4 kwietnia 2019 r. z firmą Trakcja PRKiI S.A. umowę za 28 mln zł na przebudowę sieci trakcyjnej na odcinku Racibórz – Krzyżanowice – Chałupki. Prace są finansowane z budżetu.

W ramach zadania zostanie przeprowadzona kompleksowa wymiana sieci trakcyjnej nad torem nr 1 między Raciborzem a Krzyżanowicami i nad dwoma torami między Krzyżanowicami a Chałupkami. W sumie PLK przebudują ok. 25 km sieci trakcyjnej. Dzięki temu, pociągi od Raciborza do granicy w Chałupkach przyspieszą do 120 km/h. Nowa sieć trakcyjna jest mniej awaryjna, co wpływa na sprawniejsze podróże. Prace rozpoczną się jeszcze w kwietniu, a ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2019 roku.

Lepsze podróże z Kędzierzyna Koźla do Chałupek

W ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej E-59 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Chałupki (granica państwa)”, wartego ponad 296 mln zł, PLK zakończyły prace torowe na odcinku Racibórz – Krzyżanowice – Chałupki oraz Bierawa – Kuźnia Raciborska – Nędza. Zostały przebudowane stacje: Nędza, Kuźnia Raciborska, Dziergowice, Krzyżanowice oraz przystanek osobowy Tworków. Pasażerowie mają do dyspozycji 10 odnowionych peronów z wiatami, nowym oświetleniem, systemem oznakowania oraz nagłośnieniem. Nowe urządzenia sterowania ruchem oraz wymiana 27 rozjazdów na stacjach, zapewniają większy poziom bezpieczeństwa i sprawniejszy przejazd pociągów. Bezpieczniej jest także na 22 zmodernizowanych i przebudowanych przejazdach kolejowo-drogowych. W tym roku PLK planują zakończenie wykonania dokumentacji projektowej na przebudowę stacji Racibórz.

(PKP PLK)

Kategoria: