Portal dwutygodnika
Strona główna Archiwum Informacje z Technikum Kolejowego w Bydgoszczy

Archiwum

Informacje z Technikum Kolejowego w Bydgoszczy

Grupa uczniów klasy 1TETS wraz z wychowawcą uczestniczyli w projekcie Energyschool. Zwiedzając Chojnickie Centrum kultury dowiedzieli się, jakie technologie zostały zastosowane, dowiedzieli się o funkcjonowaniu paneli fotowoltaicznych. Również zwiedzili chojnicki rynek.

Następnym punktem była wieś Zapora (Mylhof), w której znajduje się elektrownia wodna, jak i pstrągarnia, z której ryby zostały podane na obiad.

Następnym i ostatnim punktem była wieś Rytel, w której 1,5 roku temu był huragan, który zniszczył ok 7.000 ha lasów.

W dniach 3-4 kwietnia miała miejsce pielgrzymka maturzystów Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Szkołę reprezentowała grupa 12 uczniów z klas maturalnych wraz z katechetą.

Młodzi ludzie modlili się wspólnie za siebie i swoich kolegów, prosząc za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski o jak najlepsze wyniki Egzaminu Dojrzałości i dobre życiowe wybory.

Była to pierwsza taka pielgrzymka w historii nowej szkoły. Do Częstochowy, jak przystało na przyszłych kolejarzy, pątnicy udali się pociągiem. Nie zabrakło refleksji, skupienia i wzruszeń przed obrazem Jasnogórskiej Madonny.

W programie znalazła się wspólnie przeżywana Eucharystia i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Tym bardziej uczniowie wraz z opiekunem składają wyrazy wdzięczności na ręce Pana Dyrektora za pokrycie kosztów wyjazdu. Oby był to piękny początek nowej tradycji.

Uroczystość rozdania świadectw ukończenia szkoły średniej dla każdego młodego człowieka powinna być szczególna. To zakończenie pewnego etapu w życiu i rozpoczęcie kolejnego – dorosłości.

W Technikum Kolejowym im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy po raz drugi pożegnano absolwentów tej szkoły. Świadectwa otrzymało 56 uczniów, 4 z nich może cieszyć się świadectwami z wyróżnieniem: Michał Przedwojski (4TTK) – średnia 5,14; Krystian Jędral (4TETS) – 5,04; Przemysław Korzeniewski (4TETS) – 5,04; Magdalena Tobolska (4TDMK) – 4,79.

Wyróżniono również uczniów za najlepsze średnie w klasie, a także przyznano nagrody za działalność społeczną, udział w konkursach przedmiotowych i tematycznych oraz reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Do najlepszych absolwentów trafiły nie tylko świadectwa, ale również nagrody rzeczowe.

Wśród zaproszonych gości obecny był Przemysław Słowik – Naczelnik Działu d/s Pracowniczych, Zakład Linii Kolejowych w Bydgoszczy, który podziękował przyznając nagrody stypendystom.

„Mogę powiedzieć, że noty, jakie uzyskaliście z przedmiotów zawodowych, robią wrażenie. Są bardzo wysokie. Jest to dowód na to, że kolej, to wasza pasja. To wspaniałe, to dobrze wróży Waszej przyszłości” – powiedział Dyrektor Szkoły mgr inż. Tomasz Makowski.

(info zebrał „aw”)

Kategoria:
tech02 kolejowe edu pl