Portal dwutygodnika
Strona główna Archiwum 50-latek grożąc nożem usiłował odebrać matce niemowlę

Archiwum

50-latek grożąc nożem usiłował odebrać matce niemowlę

27 kwietnia 2019 r. o godz. 23:40 na dworcu w Pile funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 50-letniego mężczyznę, który grożąc nożem usiłował odebrać matce niemowlę.

Sobotniej nocy, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Pile podczas weryfikacji zgłoszenia pracownika ochrony dworca ujęli mieszkańca Poznania, który groził nożem młodej matce z niemowlęciem. Mężczyzna na widok umundurowanego patrolu SOK podjął próbę ucieczki, nie reagował na żadne wezwania. Po pościgu został ujęty.

W celu zapobieżenia dalszej ucieczki funkcjonariusze SOK użyli wobec ujętego środków przymusu bezpośredniego w postaci: siły fizycznej i kajdanek. Przy mężczyźnie zabezpieczono nóż o 15-centymetrowym ostrzu. Podczas zajścia nikt nie ucierpiał.

20-letnia podróżna opowiedziała funkcjonariuszom SOK, że ujęty nietrzeźwy mężczyzna trzymając w ręku nóż groził, że ją zabije, że zabierze dziecko. Używając przy tym bardzo wulgarnych słów. Podczas ustalania danych okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za rozboje.

Napastnika i poszkodowaną przekazano funkcjonariuszom policji z Komendy Powiatowej Policji w Pile, celem prowadzenia dalszych czynności.

(KG SOK)

 

Kategoria: