Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Aktualności

XXIX WZDKSK NSZZ „Solidarność”: Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity

Związki zawodowe są ogromnym wsparciem dla pracodawcy

Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu PKP Intercity

„Wolna Droga”: Panie prezesie, czy obecnie związki zawodowe są nadal poważnym partnerem dla Spółki – takiej jak PKP Intercity? 

Jarosław Oniszczuk: Zawsze bardzo poważnie je traktujemy. Związki zawodowe są ogromnym wsparciem dla pracodawcy – jeśli oczywiście wspólnie chcą coś zrobić dla przedsiębiorstwa i kolei.

Na spotkaniu dziękował Pan związkowcom za wspólne pokonanie kryzysu energetycznego, który dotknął ostatnio spółkę.

Tak, wszyscy pracownicy wspólnie przyczynili się do tego, że my dzięki przewozom, które realizujemy – a chciałbym przypomnieć, że bijemy kolejne rekordy, ponieważ w ciągu ostatniego długiego weekendu przewieźliśmy dwa miliony pasażerów. Jest to jest sukces wszystkich pracowników, stąd też gratuluję wszystkim, którzy się do niego przyczynili. 

Mówi się, że kiedyś pracownicy walczyli o zachowanie zatrudnienia, a dziś spółki podobno walczą o tych pracowników… 

Nasze spółki kolejowe z grupy na pewno nie, dlatego, że się wspieramy, natomiast prywatne spółki spoza grupy, które nie współpracują z nami istotnie wyciągają nam pracowników. My oczywiście staramy się robić wszystko, by zostali u nas. 

Układ, który ma być pod pisany do końca roku, o czym mówił dziś prezes Mamiński, niesie ze sobą więcej nadziei, czy obaw?

Jarosław Oniszczuk: Jak prezes Mamiński wspomniał – niesie on dużą nadzieję i myślę, że coś się zmieni. 

Rozmawiał Paweł Skutecki

Kategoria:
J_Oniszczuk