Portal dwutygodnika
[wpseo_breadcrumb]

Aktualności

W majówkę PKP Intercity przewiozło blisko 2 miliony pasażerów 

Blisko 2 miliony pasażerów, 580 pociągów wzmocnionych 820 wagonami i 5 elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, 8 dodatkowych połączeń uruchomionych na najpopularniejszych trasach. Tak w liczbach wyglądały majówkowe podróże z PKP Intercity. 

Długie weekendy i święta wiążą się ze zwiększoną frekwencją w pociągach PKP Intercity. Nie inaczej było z tegoroczną majówką, podczas której pociągami narodowego przewoźnika podróżowało blisko 2 mln pasażerów. Jest to wzrost o prawie 16% w stosunku do analogicznego okresu w rekordowym do tej pory 2022 roku, kiedy to pociągami narodowego przewoźnika podróżowało ponad 1,7 mln osób. Podczas tegorocznej majówki składy PKP Intercity przewoziły średnio około 200 tys. podróżnych dziennie. Najwyższą frekwencję przewoźnik odnotował w sobotę 29 kwietnia – do pociągów PKP Intercity wsiadło tego dnia blisko 240 tys. pasażerów. To najlepsza majówka w ponad 20-letniej historii spółki.

W okresie 28 kwietnia – 7 maja do składów PKP Intercity dołączyło blisko 820 wagonów do ponad 580 pociągów, które kursowały na najbardziej popularnych trasach. Na torach pojawiło się także pięć dodatkowych elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74. W długi weekend majowy przewoźnik uruchomił również 8 dodatkowych połączeń. Największym zainteresowaniem podróżnych cieszyły się połączenia między stolicą a największymi miastami: Warszawa – Kraków, Warszawa – Gdynia, Warszawa – Poznań czy Warszawa – Wrocław. 

– Z dumą możemy ogłosić, że za nami kolejna rekordowa majówka. Tak wysokie wyniki to kontynuacja trendu, który utrzymujemy od lat. Rozwój kolei to efekt przemyślanych decyzji i planów oraz odpowiednich inwestycji, które zaczynają być widoczne także dla pasażerów. Cieszę się, że Polacy nam ufają i tak licznie wybierają kolej jako swój środek transportu – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity. 

1,5 miliona promocyjnych biletów na przejazdy do końca maja

Dla tych, którzy chcą kontynuować majowe podróże i wykorzystać ten wiosenny czas na poznawanie Polski, PKP Intercity zwiększyło pulę tanich biletów. W systemie sprzedaży dostępnych jest 1,5 miliona biletów w ramach oferty Promo. Dzięki niej z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic czy Poznania można pojechać już za 19 zł, a do Łodzi, Lublina czy Białegostoku – za 14 zł. Oferta obowiązuje również na przejazdy pociągami Pendolino – bilety na przejazdy tą kategorią pociągów są dostępne już od 49 zł.

Oferta obejmuje przejazdy w pierwszej klasie – dzięki temu podróże w wyższym standardzie stały się bardziej przystępne. Promocyjne ceny łączą się także z ulgami ustawowymi, dlatego studenci, seniorzy czy uczniowie podróżują jeszcze taniej. Oferta jest ograniczona czasowo – potrwa do 28 maja i będzie obowiązywać na przejazdy do końca tego miesiąca. Aby ułatwić wyszukiwanie najtańszych biletów PKP Intercity udostępniło na swojej stronie internetowej zakładkę „Promobilet” – tutaj można znaleźć tanie bilety.

(PKP Intercity)

Kategoria:
majówka11(1)