Portal dwutygodnika
Strona główna Aktualności Prezes Kolejowych Zakładów Łączności nie ma wątpliwości: Kolej staje się liderem innowacji!

Aktualności

Prezes Kolejowych Zakładów Łączności nie ma wątpliwości: Kolej staje się liderem innowacji!

Rozmowa z prezesem KZŁ Michałem Putkiewiczem w wersji papierowej ukaże się w następnym numerze dwutygodnika Wolna Droga. Zapraszamy do lektury!

WD: – To co zapowiada rząd ustami ministra Marcina Horały, czyli plan zbudowania w ciągu kilkunastu lat tysiąca ośmiuset kilometrów nowych lini kolejowych, ogromnych inwestycji w infrastrukturę transportową, świadczy o tym, że rynek dynamicznie przyspieszy? Jak Pan ocenia przyszłość branży?

Prezes Michał Putkiewicz: – Zapowiedzi są bardzo optymistyczne i gdyby się ziściły, byłaby to dobra informacja dla całego sektora kolejowego i całej gospodarki. Nie da się długo pociągnąć rozwoju kraju tylko na konsumpcji. Musi do niej dołączyć drugi silnik w postaci inwestycji, przede wszystkim inwestycji publicznych. Niejedna gospodarka po okresie dużych kłopotów – takich jak wojna czy pandemia – ruszała do przodu właśnie dzięki inwestycjom publicznym. Tutaj inwestycje w infrastrukturę kolejową mają być takim silnym bodźcem rozwoju. Myślę, że to jest bardzo rozsądne i roztropne rozwiązanie. Nie tylko zrealizujemy nowe projekty infrastrukturalne, ale przy tej okazji możemy także zbudować siłę naszych polskich firm, które wzmocnione kapitałowo i produktowo będą mogły wyjść na rynki zagraniczne i rozpocząć eksport polskich produktów i usług. Ponadto inwestycje kolejowe przyniosą bardzo dużą korzyść społeczną – poprawienie jakości przemieszczania się Polaków. Nowe linie i nowe przystanki dotrą do miejsc do tej pory wykluczonych transportowo.

Kategoria: ,
IMG_9214