Portal dwutygodnika
Strona główna Aktualności Kolejowa elita z PKP Energetyka

Aktualności

Kolejowa elita z PKP Energetyka

13 września 2021 roku w Borczu na zaproszenie Sekcji Zawodowej NSZZ PKP Energetyka S.A. spotkali się związkowcy, przedstawiciele zarządu firmy i minister infrastruktury, ale głównymi bohaterami było kilkunastu pracowników kolei, którzy otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe. Okazją do spotkania była 40. rocznica powstania „Solidarności” – opóźniona przez obostrzenia związane z pandemią.

W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt osób, między innymi Marcin Horała – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, przedstawiciele zarządu PKP Energetyka S.A. – Marek Kleszczewski i Beata Górniak, przewodniczący RG NSZZ „Solidarność” Henryk Grymel, przewodniczący Sekcji Zawodowej NSZZ „Solidarność” w PKP Energetyka S.A. Marek Klas, ale najważniejszymi ludźmi tego dnia było kilkunastu pracowników firmy, którzy zostali nagrodzeni odznaczeniami państwowymi na swoją często wieloletnią pracę na kolei. Wśród odznaczonych wymieniono następujące osoby:

Marek Klas – przewodniczący MKK NSZZ „Solidarność”
Ireneusz Kobiela – Usługi Zakład Północny
Piotr Rzymkowski – Usług Zakład Północny
Ewa Parlicka – Usługi Zakład Dolnośląski
Janusz Wierciszewski – Usługi Zakład Dolnośląski
Ryszard Gacek – Obsługa OS Południowy
Dariusz Smaczyński – Usługi Zakład Mazowiecki
Zenon Kwaśniewski – Usługi Zakład Mazowiecki
Wiesław Wróblewski – Usługi Zakład Mazowiecki
Kamil Bieniek – Usługi Zakład Mazowiecki
Andrzej Wójcik – Usługi Zakład Zachodni
Krzysztof Wróbel – Usługi Zakład Zachodni
Krzysztof Chlastacz – Obsługa OS Centralny
Robert Ryfka – Obsługa OS Wschodni
Marian Wójtowicz – Obsługa OS Wschodni
Leszek Stępień – Dystrybucja Oddział w Warszawie.

W przemówieniu do zebranych minister Marcin Horała mówił o godności, o służbie, o odpowiedzialności leżącej na pracownikach kolei. W podobnym tonie gratulacje składał w imieniu zarządu firmy prezes Marek Kleszczewski. Obaj panowie zwracali uwagę na etos pracy kolejarza oraz na ogromne perspektywy rozwoju branży zielonego transportu. Przedstawiciel związkowców, Henryk Grybel zaakcentował sprawę prywatyzacji firmy i wyraził w imieniu pracowników wolę powrotu do portfela grupy PKP (dzisiaj mimo nazwy PKP Energetyka S.A. jest przedsiębiorstwem niezależnym własnościowo od grupy PKP).

W najbliższym numerze Wolnej Drogi opublikujemy relację z uroczystości oraz wywiady gośćmi wydarzenia. Zachęcamy również do śledzenia kanału Wolna Droga na YouTube.

Kategoria:
242170371_993451658170452_6222591630326619848_n