Portal dwutygodnika
Strona główna Aktualności Fundacja Grupy PKP

Aktualności

Fundacja Grupy PKP

Podaruj Fundacji Grupy PKP swój 1%

 

Wkraczamy w okres składnia deklaracji podatkowych za rok 2019, co oznacza, możliwość podjęcia decyzji o przekazaniu 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Zachęcamy wszystkich o wsparcie osób potrzebujących, którym na co dzień pomagamy.Kolejarzom, ich rodzinom, i wszystkim tym, którzy wymagają pilnego wsparcia.

 

W 2017 roku Fundacja Grupy PKP uzyskała status organizacji pożytku publicznego, a także została wpisana na listę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jako organizacja uprawniona
do otrzymywania 1%.

Nasza fundacja powstała w celu prowadzenia działalności społecznie użytecznej i dobroczynnej. Kluczową kwestią działalności jestefektywne rozwiązywanie problemów społecznych, edukacja dzieci oraz młodzieży czy przeciwdziałanie marginalizacji różnych grup społecznych.

Misja, jaka przyświeca Fundacji, to pogłębianie wiedzy i świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego, promowanie nowych technologii i innowacji dla kolejnictwa, ochrona dóbr kolejowych o wartości historycznej i artystycznej oraz wspieranie środowisk związanych z koleją.

 

Pomóż nam pomagać

W ubiegłym roku Fundacja obchodziła swoje 6-lecie działalności. Przez ten czas wsparliśmy tysiące osób oraz instytucji. Beneficjentami są w dużej mierze kolejarzezarówno ci, aktywnie działający, jak i emerytowani, ale także osoby spoza branży, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Wspieramy rodziny pracowników spółek z Grupy PKP. Organizujemy zbiórki pieniężne na leczenie lub operacje pracowników oraz ich rodzin. Nie ustajemy w działaniach i docieramy z pomocą nawet do rodaków mieszkających na dalekiej Syberii. Co miało miejsce w ostatnich latach działalności w ramach akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Dlatego zwracamy się do Państwa prośbą o wsparcie i pamięci o nas w momencie podejmowania decyzji o przekazaniu 1% podatku.Zapewniamy, że zebrane środki pozwolą nam odmienić nie jeden los, a także rozwinąć działalność edukacyjną, wspomóc ochronę dóbr kultury i dziedzictwa kolejowego.

 

Bezproblemowe rozliczanie podatków

Ministerstwo Finansów informuje, że zeznania PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39 za rok 2019 należy składać od dnia 15 lutego do dnia 30 kwietnia 2020 r.

Bardzo ważną informacją jest to, że jeśli nie wskażemy organizacji pożytku publicznego, której chcemy ofiarować 1%, to elektroniczny system rozliczeń automatycznie zaakceptuje nasz wybór z ubiegłego roku.

W związku z powyższymi zmianami dotyczącymi przekazywania 1% podatku, zachęcamy do skorzystania z programu Pitax.pl: www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online, który można bezpłatnie pobrać albo wykorzystać w formie on-line. Dzięki temu w prosty, wygodny i bezpieczny sposób można zdecydować o swoim 1%.

Szczegóły znajdziecie na naszej stronie: https://www.pkp.pl/pl/1-procent

Pomagając nam, pomagasz innym!

Dziękujemy!

Fundacja Grupy PKP

Kategoria:
procent03